Kategoriler
Genel

15 İL’İ UYARDI !

Meteoroloji 15 ili uyardı: Bu bölgelerde yaşayanlar dikkat!
Meteoroloji’den oluşturulan açıklamada, 15 ilimize sağanak uyarısı yapıldı. Öte yandan hava sıcaklıklarının da iç ve batı bölgelerde artacağı belirtildi.

Meteoroloji, güncel hava hali ön görülerini sosyal medyadan duyurdu. 5 günlük ön görüleri sahibi olan haritayla beraber oluşturulan açıklamada, “(26 Mayıs – 1 Haziran 2022) Hava sıcaklıklarının artarak mevsim normalleri seviyesine vakitle güney, iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri üstüne çıkacağı ön görü ediliyor” denildi.

Güncel ön görülere göre Marmara’da Kırklareli ile Edirne’ye sağanak yağış uyarısı yapıldı. Hafta süresince iç bölgelerde yağış görülecek iller ise şu şekilde sıralandı;

Afyonkarahisar, Kütahya, Gümüşhane, Uşak, Eskişehir, Bolu, Ankara, Çankırı, Karabük, Çorum, Tokat, Sivas, Bayburt.

Toz taşınımı uyarısı
Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hangi bölümde hava hali nasıl olacak?
MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, yarın Edirne, Kırklareli çevreleri ile Balıkesir’in doğu ilçeleri ve Bursa’nın güney kesimlerinin ulusal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra iç kesimleri ulusal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Batı Akdeniz’in iç kesimlerinin ulusal s’ağanak ve gök g’ürültülü s’ağanak yağışlı geçeceği ön görü ediliyor.

KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği ön görü ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği ön görü ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, vakitle yer yer parçalı bulutlu geçeceği ön görü ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği ön görü ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.