Kategoriler
Genel

2023 HAZIRLIKLARI

2023 hazırlıkları başladı: İşte ana başlıklar!
2023 seçimlerine bir yıldan çok vakit olmasına rağmen, AK Parti bir yandan izlenecek stratejileri belirlemek, bir yandan da AK Parti ailesini büyütmek amacıyla yoğun bir devreye giriyor.

AK Parti’de, Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un başkanlığında oluşturulan seçim strateji ekibinin 2023’ün yol haritasına dönük toplantıları sıklaşmaya başladı. Strateji ekibinin bu toplantılarında AK Parti’nin seçim sürecindeki üstünlükleri ve dezüstünlükleri tartışılıyor.

Seçimlerin en mühim başlığını ekonomi ve yaşam pahalılığının oluşturacağı, yalnız 20 senelik iktidar tecrübesi, yetişmiş insan gücü, Millet İttifakına kıyasla Cumhur İttifakı’nın daha homojen bir yapıya sahip olması, Meclis’in etkin ve kuvvetli olarak çalıştırılması AK Parti’nin üstünlükleri arasında sayılıyor. Bu toplantılarda oluşturulan değerlendirmeler ve öne çıkan görüşler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a rapor ediliyor.

AK Parti Genel Merkez idaresi bir yandan da, bir şekilde partiden kopmuş olanları tekrar kazanmak amacıyla siyaset oluşturuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘kavlimizi yenileyelim’ diyerek davet yapmasından sonra, AK Parti il-ilçe teşkilatları, bir devre yolu AK Parti’den geçtiğimiz isimlerle tekrar kucaklaşma çalışması başlattı. AK Parti’nin geleneksel hâle gelen ‘Vefa buluşmaları’ bayram ardından tekrar sürat kazanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir