Kategoriler
Genel

3600 EK GÖSTERGE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 3600 Ek gösterge müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlıkçılarla gerçekleştirdiği iftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 3600 ek gösterge konusunu sene bitmeden tamamlayacaklarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sağlık çalışanları ile düzenlenen iftar programında konuştu.3600 ek gösterge konusu ile alakalı tarih veren Erdoğan, sağlık çalışanlarına yönelik de müjdeleri sıraladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Ülkemizin 81 ilinin tamamından gelen hekimlerimize, geleceğin doktorlarını yetiştiren hocalarımıza, hemşirelerimize toplam adedi 1 milyon 300 bini bulan sağlık ordusunun her bir mensubuna ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YENİ MÜJDELER
Elbette çağdaş hastaneler, en yeni teknolojiye sahip cihazlar mühimdir, vazgeçilmezdir. Fakat direk insanla ve insan hayatıyla alakalı her alanda bulunduğu gibi asli neden sağlık personelidir. Devletimizin sağlıkta yaptığı yatırım, teşvik, takviyeleri vatandaşlarımıza hissettirecek olanlar doktor, hemşire, hasta bakıcı, laborant, teknikeri, temizlik görevlisiyle sağlık çalışanlarımızın tamamıdır.

Yapacağımız hiçbir şey, söyleyeceğimiz hiçbir söz size olan şükran duygularımızı ifade etmeye kafi gelmez. Mali iyileştirmeler başta olmak üzere bütün müjdelerimizle alakalı çalışmalar devam ediyor.

14 Mart’ta sizlere 5 müjde vermiştik. İlk müjdemiz sağlık çalışanlara yönelik şid’detle alakalı meşru planlamaydi. Komisyon adımı biten öneri inşallah bayramdan sonra genel heyete gelerek milletvekillerimizin takdiriyle meşruaşacaktır.

*İkinci müjde, mesleki mesuliyet kuruluydu. Bu planlama ile mesleki faaliyetleri sebebiyle doktorlara açılacak tazminat davaların Sağlık Bakanlığı’ndaki bir kurulda değerlendirmesini sağlayacak yeni bir mekanizma sağlanıyor.

Şid2detle aynı ya’sa öneriyi kapsamındaki bu planlama inşallah bayram ardından genel kurul gündemine gelecektir.

Üçüncü müjdemiz sağlık çalışanlarının mali haklarıyla alakalı iyileştirmelerdi. İlgili bakanlık ve kurumlar hazırlık gerektiren konuyu çalışıyor. İnşallah en kısa sürede neticesini sizlerle paylaşacağız.
Nisa bebeği kurtaran Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz da iftara katılanlar arasında yer aldı.

3600 EK GÖSTERGE MÜJDESİ

Sağlık çalışanları dışında da mühim bir kesimi ilgilendiren 3600 Ek Gösterge sorununu sene bitmeden neticelendirmekte kararlı bulunduğumuzun altını burada bir kez daha çizmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir