Kategoriler
Genel

4 ADET HURMA

Bir bardak suya 4 adet hurma atıp beklettikten sonra içerseniz bakın ne oluyor…
Ramazan ayının vazgeçilmezi olan hurmanın faydaları saymakla bitmiyor. C, B1, B2 ve A vitamini yönünden varlıklı olan hurmanın işte faydaları…

Müslüman dünyasında özel bir yeri olan hurma aynı vakitte Hz. Muhammed’in de en sevdiği besindir. Hurma ile alakalı onlarca hadis vardır. Türk mutfağından eksik olmayan hurma Ramazan ayında ise sofralardan eksik olmaz. Bol bol hurma tüketmenin sağlığa çoğu yararı bulunmaktadır. Fakat, hurmanın en yararlı durumu ise…

Hurma hem faydaları ile hem de İslam dinindeki yeriyle özel bir yere sahiptir. Hurmada tespit edilen kalsiyum ve fosfat, iskelet oluşumu ve bedenin kemik yapısının dengelenmesi amacıyla çok mühim elementlerdir. Hurma, içerdiği bol fosfor ve kalsiyum ile kemik zayıflığına karşı bünyeyi korur ve bu hastalıkların azaltılmasına yardım eder. B1 ve B2 vitaminleri ihtiva ettiği amacıyla karaciğeri güçlendirir.

Ramazan ayında çok sayıda şahıs orucunu hurma ile açmaktadır. Bu geleneksel bir alışkanlıktır. Hurma mucizevi bir meyvedir. Faydaları saymakla bitmeyen hurma yalnızca ülkemizde değil Avrupa ülkelerinde de çokça tüketilmektedir.

Birçok açıdam yararlı besin
Hurmanın faydaları ise saymakla bitmez. Hurmanın bol vitamin deposu bulunduğu bilinmektedir. C, B1, B2 ve A vitamini yönünden varlıklı olan hurma aynı vakitte da diş çürümelerini önlemektedir. Bağışıklık sistemini g’üçlendiren hurma çoğu yönden yararlı bir besindir.

Doğal ödem sökücü
Hurmanın natural bir ödem sökücü bulunduğu meydana çıktı. Bugüne dek çok sayıda bireyin bilmediği bir sırrı vereceğiz.

Bir bardak su içerisine dört adet hurmayı ekleyin. Ağzını bir çay tabağı ile kapatın. Yaklaşık 1 saat beklettikten sonra suyu amacıyla ve hurmaları tüketin.

Bu yöntemle bedeninizdeki çok ödem vücuttan atılacaktır.

Hurmayı bu şekilde tüketirseniz midenize de büyük faydaları bulunmaktadır. Midedeki yangıyı kaldırdığı gibi aynı vakitte da kabızlık ve hazımsızlığı da önleyecektir.

Hurmayı ilaveten yalnızca Ramazan aylarında değil normal zaman da tüketmeniz gerekmektedir. Hurma en yararlı besinlerden biri bulunduğu gibi cilt güzelliğinde de mühim rol oynamaktadır.

Günde 6-7 adet yenmeli
Hurma tüketmek amacıyla rastgele bir sayı yoktur. Fakat 6 ya da 7’den çok hurma tüketmeniz önerilmez. Her şeyin çoksının zararı bulunduğu gibi çok çok hurma tüketmekte zar’arlı olabilir.

Ayrıca hurmayı yoğurtla da karıştırıp yerseniz bu da sağlık yönünden çok doğru bir alternatif olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir