Kategoriler
Genel

4 TON ALTIN

Defineciler 4 ton altın buldu
Polonya’da bir takım defineci Hitler’e ait bulunduğu fikir edinilen ve ağırlığı 4 tonu bulan altın hazinesi buldu.

Polonya’da bir evin bahçesinde oluşturulan kazıda bulunanlar, define camiası arasında süratle yayıldı. Bir Nazi askerine ait olan günlükten yola çıkarak kazı sağlayan defineci takım, eldeki kaynaklara göre Hitler’e ait bulunduğu belirleme edilen 4 tonluk altın hazinesini buldu. Ancak altınların bir metale birbirine girdiği belirleme edildi. Polonya’da kendilerine Silesian Bridge ismi veren bir takım defineci yönünden oluşturulan kazı, kısa sürede büyük yankı uyandırdı.


RESMİ İZİNLE KAZDILAR

Grup, lüzumlu yerlerden resmi izin aldıktan sonra bir evin bahçesinde kazı çalışmalarına başladı. Kazıda, eski bir nazi as’kerinin günlüğünden faydalanıldı.


4 TON ALTIN BULDULAR

Altınların, 1939’daki ikinci dünya savaşı esnasında Kızıl O’rdu’nun ele geçip gitmesini engellemek amacıyla Hitler’in koruma as’kerleri yönünden yer altına gömüldüğü öğrenildi.

Günler süren kazı neticesinde 1.5 metre derinliğindeki altına ulaşıldı. Ancak tek bir eksik vardı. Altınlar, etrafını saran metalle birleşmişti. Defineciler, resmi yerden ileriki izinden sonra altınların ayrıştırma prosedürünü gerçekleştirecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir