Kategoriler
Genel

5 FAYDASI

Sodalı ayranın 5 mühim faydaı! Sodalı ayran tanımı
Sodalı ayran, çoğu rahatsızlığı iyileştirecek kadar tesirli bir karışım. Vücudun mineral ihtiyacını karşılayan soda, bağırsakları rahatlatan ayranla buluştuğunda harika bir meşrubat haluna geliyor. Pek çok şekerli içeceğin konumunu alan sodalı ayran, günümüzün bilhassa de yaz günlerinin en sık tüketilen içeceği oluyor.
Sodalı ayran yapımı çok basittir ve bu basit meşrubat hem lezzetiyle hem de faydalarıyla öne çıkar. Sodalı ayran ne demek sorusunun yanıtı basittir; soda ve ayranın karışımı bu içeceği elde etmek amacıyla yeterlidir. Dilerseniz karışıma limon da ekleyerek maden suyu ayran limon tesirlerini birleştirebilirsiniz.

Soda ve ayranı aynı bardakta buluşturup içtiğinizde, bir çok faydaı vardır.

Sodalı Ayran İçmenin 5 harika Faydası
Vücudun Mineral İhtiyacını Karşılar

Sodalı ayran ne işe fayda derseniz;
Sodalı ayran faydaları arasında gıda değerinin yüksek olması ilgi çekiyor. Soda ayran bedenin mineral ihtiyacını karşılamaktadır. Belirtilen özelliği, yazın kavurucu sıcaklarında insanlara büyük katkı sağlamaktadır. Sıcak vakitlarda amacıylaizi ferahlatan bir meşrubat aradığınızda, 1 bardak sodalı ayran alabilirsiniz! Sıcaklarda terleme yolu ile mineral kayıbı yaşanır. Sodalı ayran içerek bedenin kaybettiği mineralleri kazanabilirsiniz. Böylece kendinizi daha dinç ve enerji dolu hissedebilirsiniz.

Sindirim Sistemini Dengeler

-Sodalı ayran neye iyi gelir sorusunun yanıtlarından biri de sindirim sistemi! Eğer sindirim sorunları yaşam sürdüren biriyseniz, gün içersinde ya da yemeklerin yanısıra soda ayran tüketebilirsiniz.
-Soda sindirimi rahatlatan bir meşrubattir ve ayran içersinde yer aldığında mide sorununa karşı bir tedbir bulunduğunu hatırlatır.
-Yemek sonrası şişlik hissedenler, 1 bardak soda ayran ile kendini daha iyi hissedecektir.
-Bağırsakları rahatlattığı amacıyla; sodalı ayran karışımı çoğu şahıs yönünden yemeklerle tercih edilmektedir.
-Mide bulantısı amacıyla ayrı ayrı tuzlu ayran ve maden suyunun iyi yaklaştığını biliriz. Sodalı ayran mide bulantısı amacıyla de yatıştırıcı tesir gösterebilmektedir.

Kalsiyum Desteği

*Ayran yüksek oranda kalsiyum içerir ve kemik sağlığını korur.
*Sodalı ayran da kas ve kemik gelişimi amacıyla tavsiye edilen faydalı bir meşrubattir. Çoğunlukla sporcu beslenmesinde kalsiyum ve mineral desteği amacıyla tercih edilir.
*Kalsiyum seviyesi yüksek bulunduğu amacıyla bağışıklık sistemini de güçlendiren soda ayran karışımı, hücrelerinizi yenileme tesirlerini de hatırlatır.
*Vücudun kalsiyum ihtiyacını 1 bardak sodalı ayrandan alarak, genel beden sağlığını denetim altına alabilirsiniz.

Kilo almanızı engelleyecek! Tatilde kilo almamak amacıyla 5 tavsiye
Kadın – Aile

Kilo almanızı engelleyecek! Tatilde kilo almamak amacıyla 5 tavsiye

Ödem ve Şişkinlik Giderici

-Yoğun bir kaçamakla geçtiğimiz öğün yaptıysanız, günün geri kalanında sodalı ayran detoksu ile ödem atabilirsiniz.
-Antioksidan tesirli bu faydalı meşrubat, sizi rahatlatmak amacıyla bardaklarınıza misafir oluyor.
-Ödemden kurtulmak amacıyla çoğu bitki çayı denediyseniz ve bünyenize makul olanını bulamadıysanız şimdi de soda ayranı tecrübe ederek ödemleri yok edebilirsiniz.
-Düzenli tüketimde ödemler yok olacak ve yağ yakımınız başlayacak. Ödemlerden kurtulduğunuzda ise bedeninuzdaki hafifliği fark edeceksiniz.
-Sodalı ayran detoksu en ideal kilosuna ulaşmak isteyenlerin de diyet listesine ekleyebildiği meşrubatler arasında yer alır.

Tansiyonu Dengeler

*Çok sıcak illerde yaşam sürdüren insanların tercih ettiği sodalı ayran, tansiyon dengeleme konusu ile ilgili da çok başarılı.
*Sodalı ayran tansiyonu yükseltir mi diye bir endişeniz olmasın zira tansiyonu dengeleyerek sizi mümkün bir hastalıktan koruyor.
*Özellikle de sodalı ayran baş ağrısı ve tansiyonun yaşandığı anlarda kurtarıcı bi meşrubat olacak. Tansiyon artmasına bağlı yaşanan baş ağrılarında bir bardak sodalı ayran ile tansiyon değerini en ideal civara getirebilirsiniz.
*Gün içersinde derli toplu olarak tüketeceğiniz sodalı ayran, sizi tepeden tırnağa iyileştirecektir.

Sodalı Ayran Zayıflatır mı?

Sodalı ayran zayıflama konusu ile ilgili tesirli neticeler vermektedir. Pek çok şahıs diyet beslenmesinde sodalı ayran tüketerek zayıflamıştır. Beslenme eksperleri da vakit vakit diyet listelerine soda ayranı ekler. Zayıflayanlar ise çok memnun bulunduğunu ifade eder. Peki, ama nasıl zayıflatır?

Şekerli ve asitli meşrubatler yerine sodalı ayran tercih edebilirsiniz. Bu karışım yağ yakımını süratlandıracaktır.

Sodalı ayran göbek eritir mi?

Evet, sodalı ayran göbek çevresindeki yağların daha basit parçalanmasını sağlıyor. Bağırsakları canlandıran, metabolizmaya sürat kazandıran ve tok tutan sodalı ayran zayıflama iksiriniz olacak. Gün içersinde derli toplu olarak sodalı ayran içerek, bağırsaklarınızı da bu hareketliliğe alıştırabilirsiniz. Böylece kısa vakit içersinde tartıdaki eksilen rakamlara kavuşabilirsiniz. Sağlıklı gıdalerin yanısıra soda ayran da yer aldığında, zayıflamak çok da zor bir hal olmayacaktır. Soda ayran içtim ve zayıfladım demek kuşkusuz mümkün değildir, bu meşrubat makul diyet ve spor ile beraber tüketildiğinde verimli neticeler elde edilmesini destekler.

İbrahim Saraçoğlu’ndan zayıflatan tilya kürü tanımı! 3 malzeme ile süratli yağ yakın
Kadın – Aile

İbrahim Saraçoğlu’ndan zayıflatan tilya kürü tanımı! 3 malzeme ile süratli yağ yakın

Soda Ayran Nasıl Yapılır?

Sodalı ayran gerçekleştirmek çok basit ve zAhmetsiz. Dilediğiniz öğünde soda ayranı tüketerek sağlıklı bir seçim yapabilirsiniz. Ayranı sodayla hazırlarsanız bol köpüklü bir ayran elde etmiş olursunuz. Çifte lezzet bu bardakta! Bol köpük ve zayıflatan ayran! Evde sodalı ayran gerçekleştirmek çok basittir. Hızlıca hazırlık yapabilmeniz amacıyla size basit sodalı ayran tanımı de hazırladık. Bu kür ile zayıflamak da çok basit! Şimdi malzemeleri hazırlayalım ve sonrası sağlığa sağlık katan soda ayranı servis edelim:

Malzemeler:

-1 şişe maden suyu
-3 kaşık yoğurt
-Limon suyu

Hazırlanışı:

Öncelikle büyük bir bardak amacıylae 3 kaşık yoğurt ekleyin ve üstüne sodayı dökün. Şimdi de damak zevkinize göre birkaç damla limon suyu ek edin. Yoğurt üstüne sodayı döktüğünüz anda biraz kabarcıklar çıkacağı amacıyla bardağınızı her vakit biraz büyük seçin. Yoğurdu ve sodayı güzelce çırparak ayran kıvamını elde edin ve afiyetle amacıyla. Tadını daha da lezzetlendirmek isteyenler ayranın üstüne bir tutam nane de ekleyerek daha ferah bir tat elde edebilirler. Eğer sarfedilen yoğurt ev yapımı olursa; zayıflatma tesirleri daha yoğun hissedilir.

Diğer tarif;

Sodalı Ayran Tarifi İçin Malzemeler
Yoğurt
Su
Tuz
Soda
Pratik soda ayran tanımı nasıl yapılır?
Yoğurt ve suyla koyu kıvamlı ayran yapılır. Biraz tuz atılır, iyice çırpılır ki köpüklü olsun ve bardağa koyulunca üstüne soda dökülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.