Kategoriler
Genel

5 MİLYON ÖDÜL

ABD duyurdu! 5 milyon dolar mükafat verilecek
ABD, İrlandalı s’uç teşkilatı Kinahan’ın liderlerinin yaka’lanmasını sağlayacak bulguyu verecek şahıslara 5 milyon dolar mükafat vadetti.

ABD Hazine Bakanlığından oluşturulan açıklamada, Kinahan teşkilatınün lideri Daniel Kinahan, babası Christopher Snr ve kardeşi Christopher Jnr dahil 7 şahıs ve örgütle bağlantılı 3 şirketin yaptırım listesine alındığı bildirildi.

 

ABD’nin Dublin Büyükelçisi Claire Cronin de teşkilatın mali yönden bozulmasına ya da Daniel Kinahan, uyu2şturucu kaç’akçısı babası Christopher Snr ve düzmece kimlikle Almanya’da yakalanan kardeşi Christopher Jnr’ın tut’uklanmasına ya da mah’kum edilmesini sağlayacak bulguyu veren şahıslara 5 milyon dolar verileceğini duyurdu.

Organize s’uç ör’gütlerin küresel devamlılık ve demokrasiyi teh’dit ettiğini kaydeden Cronin, Kinahan organize s’uç teş’kilatınün c’inayet, silah kaç’akçılığı ve uyu’şturucu ticareti dahil dünya genelinde “iğ’renç s’uçlarla” s’uçlandığını belirtti.

Cronin, Biden yönetiminin bu kararla, bu tür organize suç örgütlerine karşı ABD’nin ortaklarıyla çalışmaya devam edeceği, nerede olurlarsa olsunlar faaliyetlerine vu’ruş v’urmak ve liderlerini adalete teslim etmek amacıyla her türlü çabayı göstereceğine dair net bir mesaj göndermek istediğini söyledi.

İrlanda Pol’is Komiseri Drew Harris, bu kararların Kinahan çet’esiyle mücadelede sadece “ilk aşama” olduğunu, çetenin geri kalan üyelerinin kaçabileceğini yalnız “sonsuza kadar saklanamayacağını” ifade etti.

Kinahan çet’esinin küresel faaliyetlerden tahminen 1 milyar avronun üstünde gelir elde ettiğini ifade eden Harris, çet’eye karşı Kuzey İrlanda, İspanya, Hollanda ve Avustralya kolluk kuv’vetleriyle iş birliği yaptıklarını v’urguladı.

İngiltere Ulusal S’uç Dairesi’nden Matt Horne da Kinahan çet’esinin İrlanda, İngiltere ve Avrupa’ya uluslararası kok’ain ve er’oin sevkiyatları yaptığını, ilaveten at’eşli silah kaç’akçılığı ve k’ara para aklamaya da bulaştığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir