Kategoriler
Genel

5 Temmuz’u bekliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücrete yapılacak olan ek zam oranını açıkladı. Yeni asgari ücret 5 bin 500 lira oldu.Emeklilerin en düşük maaşı henüz 3500 lira oldu ancak dahasıda var..E’MEKLİLER İÇİN M’ÜJDE GELDİ! İş’te şimdi sıra sizde.

Sadece 6 aylık enflasyon verisinin maaşlara eklenmesi durumunda 2000’den önce emekli olan SSK’lıların maaşı 3.292 liradan 4.589 liraya yükselecek. En düşük emekli maaşı olan 2.500 lira maaş alanların maaşı ise 3.485 liraya yükselecek.Ek gösterge ve öğrenci affını içeren, en düşük emekli aylığını 3 bin 500 liraya artırılmasını öngören torba yasa öneriyi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu artışların henüzdan çalışanlarımıza ve emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum ve şu anda Çalışma Bakanım hızla Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelecekler ve bu çalışmayı da bu hafta sonra varmadan inşallah bitirecekler. Sonrasında da NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimizle, bütün işçilerimizle ve emeklilerimizle inşallah paylaşma fırsatını bulacağız.

Yılbaşında ilerlemelere ideal şekilde çalışmalarımızın çalışanlarımızın ve emeklilerimizin ücretlerini yine gözden geçirecek, günün şartlarına göre ne yapılması gerekiyorsa onu da kendilerine vereceğiz. Hem de temmuz ayı memur maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz’da zamlı durumuyla ödeneceğini de ifade etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir