Kategoriler
Genel

6’LI MASA

Türkiye aylardır 6’lı masanın ne gerçekletireceğini konuşuyordu birşey gerçeklştirmeyi bırakın toplanıp yemek yiyip ayrılıyorlardı her kafadan bir ses çıkıyordu bunlardan bir cacık olmayacağını anlayan halkta bunlardan iyice soğumaya başladı Deva ve Gelecek Partisi’nden sürpriz bir adım geldi. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun İYİ Parti lideri Meral Akşener’den görüşme talep ettikleri ve görüşmenin gelişen vakitlarda gerçekleştirileceği belirtildi.

3 P’ARTİ 6’LI MASADAN KALKABİLİR
Görüşmenin hususuna dair ise rastgele bir bilgi verilmedi. Babacan, Davutoğlu ve Akşener’in başka liderden ayrı görüşmesi “ayrılık sinyali mi problemi akıllara getirdi Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber muhalefetin kimi aday göstereceği de merak hususu oldu. Terör teşkilatı PKK’nın siyasi kolu H’dpnin güdümüne giren 6 partiyle alakalı son gelen haber ise Ankara kulislerini hareketlendirdi.

Görüşmeler havada kalıyor

6’lı masada gözler 2 Ekim’de yapılacak olan 2. tur görüşmelerine çevrildi. Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde yapılacak kritik toplantıda son vakitlardaki tartışmalar ve adaylık hususunun masada olması bekleniyor. 2 Ekim’deki toplantı evveli Kılıçdaroğlu’nun 26 Eylül itibarıyla liderler turuna çıkacağı öğrenilirken; sürpriz bir ilerleme gündem oldu.

3 parti lideri bir araya geliyor

Kritik toplantı evveli İyi Parti lideri Meral Akşener’in Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu ile bir araya geleceği öğrenildi. Görüşme talebinin ise Gelecek ve Deva Partisi’nden geldiği belirtildi.

Davutoğlu, Babacan ve Akşener’in başka parti liderinden ayrı şekilde bir araya ileriki olmaları masadan kalkarak ayrılacakları iddia edildi bakalım vakit ne gösterecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir