Kategoriler
Genel

AFRİKA’DAN 3 GELİN

Afrika’dan gelen 3. gelin! Babasının vasiyetini yerine getirdi
Fildişi Sahili’nde hayatını kay’beden babasının vasiyeti üstüne Afrikalı kızla evlenen Denizlili genç esnaf, 2 sene sonra baldızını şimdi de gelinin dostunı kente gelin olarak getirdi. Vasiyeti yerine getiren ağabey, dost ve son olarak kardeşle evlenen Afrikalı gelinler, renkli görüntüler meydana gelen nikahta ‘Biz çok mutluyuz’ mesajını verdi.

Denizlili iş adamı Himmet Kara, 2018 senesinde ailesiyle beraber plastik malzeme ticareti gerçekleştirmek amacıyla Afrika ülkesi olan Fildişi Sahili’ne yerleşti. Himmet Kara ve oğlu Ali Kara burada sivrisinek ısırması nedeniyle rahatsızlandı. Sı’tma teşhisi eklenilen baba Kara, oluşturulan bütün müdahalelere karşın hastanede kurtarılamadı. Hastalık nedeniyle Fildişi Sahili’nde bir vakit tedavi gören aileye tedavi vakitcinde Türkiye’den giden iş insanları ve oranın yerlilerinden Zeynep Vanessa Koudiao (24) yardımcı oldu. Baba Himmet Kara 2 buçuk ay sonra ve’fat etti. Baba Kara ve’fatından evvel hastalığı esnasında kendine yardımcı olan kızla oğlunun evlenmesini vasiyet etmiş. Murat Kara daha sonra 2019 senesinde Zeynep Vanessa Koudiao’yu Türkiye’ye getirerek evlendi.


AFRİKALI ZEYNEP 2021 YILINDA ABLASI MERYEM’İ EVLENDİRDİ

Aradan geçtiğimiz 2 senenin sonrası Zeynep Vanessa Koudiao’nun, 34 yaşındaki ablası Somala Marıe Jeanne Ehoue’da Denizli’de yaşam sürdüren 36 yaşındaki İlhan Bat ile tanıştı. Bir vakit internet üzerinden konuştuktan sonra aşık olan Bat, Somala Marıe Jeanne Ehoue’yu Denizli’ye getirdi. 2021 senesinde İlhan Bat ile Marıe Jeanne Ehoue dünya evine girerek imzalarını attılar. Marıe Jeanne Ehoue’ya Türkiye’de tespit edilen yakınları Meryem ismini verdi.


AFRİKALI GELİNLERDE ÖNCE KARDEŞİ, ABLASI VE ŞİMDİ DE ARKADAŞLARINI EVLENDİRDİLER

Babalarının vasiyetini yerine getiren Murat Kara’nın sonrası kardeşi Ali Kara’da iş amacıyla gittiği Fildişi Sahili’nde yengesi Zeynep Vanessa Koudiao’nun dostu Ninna İnes Gbe ile tanıştı. Bir vakit sonra evlilik kararı veren çift Türkiye’ye dönmek üzere hazırlık yaptı. Aile başka gelinlere seçtiği Türk isimlerinden sonra Ninna İnes Gbe’ye ise ‘Leyla’ ismini verdi. Nikah işlemleri amacıyla müracaatte tespit edilen çift Nihat Zeybekci Kongre Kültür Merkezi Nikah Salonunda Ali Kara ile Leyla Ninna İnes Gbe dünya evine girerek imzalarını attı.


“MUTLU MESUT NİCE SENELERE GİDERİZ”

Dünya evine giren çift nikah törenin sonrası mutluluklarını dile getirdi. Damat Ali Kara, “Çok mutluyuz, birbirimizi sevdik, gönül verdik. Tanrı tamamını erdirsin, bir yastığa baş koyduk. İnşallah bu tür mutlu mesut nice senelara gideriz” dedi. Gelin Leyla Ninna İnes Gbe Kara ise, “Şuanda değişik hisler içerisindeyim ama vakitle her şey yoluna girecek. Çok mutluyuz” diye konuştu.


“BİZ ÇOK MUTLUYUZ”

Damadın kardeşi Murat Kara, “2,5 sene oldu evleneli, şuanda çok mutluyuz. Ömür boyu inşallah devam edecek. Şimdi 3’üncüyü getirdik darısı bizim oğlanın başına” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz sene Zeynep’in kardeşi Meryem ile evlenen İlhan Bat, “Bende bir senelik evliyim, Ali dostumız mutlu mesut olsun. Güzel bir gün, mutlu bir gün biz çok mutluyuz. Mutluluklar diliyorum” dedi. Türkiye’ye Kara ailesine ilk gelin olarak gelen Zeynep Vanessa Koudiao, “3 sene oldu, sonra arkamdan ablamla benim Meryem ablam geldi. Şimdi ise benim dostum geldi o da Leyla. Biz çok mutluyuz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.