Kategoriler
Genel

AH FATMA

2021 senesinde meydana gelen ci-nayette Muhammet Burhan, Yeşilırmak Nehri’nin kenarında ba-şından vur-ulmuş durumda bulunmuş, Burhan’ın kim yönünden ö-ldürüld-üğü meydana çıkmamıştı. Sonunda itiraf geldi ve zanlı yakalandı..


Olay, 16 Ağustos 2021’de AmAsya merkeze bağlı Aksalur köyünde meydana geldi. Evli 2 çocuk babası Muhammet Burhan Yeşilırmak Nehri kıyısında başından tabanca ile vurulmuş durumda bulundu. Cinayetin aydınlatılması amacıyla sürdürülen soruşturmada oluşturulan teknik ve fiziki takibin sonrası Muhammet Burhan’ın eşi Fatma Burhan ile seralarında çalışan işçi Selami Şen ile teması bulunduğu meydana çıktı.


Fatma B.’nin, Selami Şen ile görüşüp, yazıştığı belirlendi. Fatma B. ile Selami Şen, jandarma yönünden önceki gün cinayet şüphelisi olarak gözaltına alındı. Jandarmadaki sorgularının sonrası adliyeye sevk edilen Selami Şen, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanırken, Fatma B., adli kontrolle serbest bırakıldı.

ADINI HEP GİZLEMİŞTİ

Müge Anlı’nın uygulamaında da ele alınan olayda Fatma Burhan uygulama süresince sevgilisi Selami Şen’in ismini gizlemiş yalnız cinayetle alakalı çoğu köylünün ismini vermişti. Fatma Burhan’ın hamile bulunduğu sırada bile Selami Şen ile görüştüğü meydana çıktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir