Kategoriler
Genel

AHMET NEJDET SEZER

Türkiye’ye en büyük ekonomik krizlerden birini yaşatan Ülkemizin 1 gecede 20 sene geriye gitmesine namacıyla olan Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Osman Kavala’nın h’apis c’ezası almasından sonra sessizliğini bozdu ve bir açıklama yaptı Chp’li Özgür Özel, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Gezi D’avası kararı karşısında “Gözyaşlarımı katledilen h’ukuk sistemi amacıyla akıtıyorum” dediğini konuştu. Gezi Parkı davasında yargılanan Osman Kavala, 4,5 senelik aradan sonra a’ğırlaştırılmış m’üebbet h’apis cezası alınca Necdet Sezer başını çıkardı sessizliğini bozdu

 

SEZER GÖZYAŞLARINI AKITIYORMUŞ
Osman Kavala ile beraber y’argılanan Ayşe Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater Utku, Ali Hakan Altınay, Mine Özerden, Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Yiğit Ali Ekmekçi de 18’er sene h’apis c’ezası aldı.

Karara m’uhalif kesimden reaksiyon geldi.

Chp Grup Başkanvekili olan Özgür Özel, konuyla alakalı 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile görüştüğünü açıklayarak onun sözlerini aktardı

“Gözyaşlarımı k’atledilen h’ukuk sistemi amacıyla akıtıyorum”

Özgür Özel, Ahmet Necdet Sezer’in karar karşısında büyük üzüntü duyduğunu, gözyaşlarını akıttığını konuştu Özel, “Ahmet Necdet Sezer diyor ki ‘Tutulan, evlatlarından, çocuklarından ayrılan beraat ettikleri bir d’avadan, delili hali değişmeden kararı etkileyecek tekrar y’argılama gibi bir hal meydana çıkmadan, bir daha bir daha y’argılanıp c’ezalandırılmalarından üzüntü duyuyorum.

Aileleri amacıyla üzülüyorum. Onlar amacıyla gözyaşı dökebilirim ama gözyaşlarımı katledilen hukuk sistemi amacıyla akıtıyorum.” dedi kendisi bir gece’de Türkiye’yi fakirleştiren Yüzmilyarlarca doların buharlaşmasına namacıyla olan Sezer ne kadar bireyin gözyaşlarını akıttığını bir bilse..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.