Kategoriler
Genel

AKILALMAZ OLAY !

Tanımadığı kişilerce hesabına her gün 5 bin lira yatıyor! Elazığ’da akılalmaz olay
Elazığ’da ticaret ile uğraşan iş insanı Kazım Üstün’ün başına filmleri aratmayacak bir olay geldi.


Elazığlı iş adamı Kazım Üstün, 7 Ağustos günü banka hesabına gelen paraları görünce şaşırdı. İşlerinin yoğunluğundan ötürü bir vakit hesabında parayı bekleten Üstün’ün hesabına gün geçtikçe diğer isimlere ait banka hesapları yönünden para akışı devam etti.
diğer isimlere ait banka hesapları yönünden para akışı devam etti. Üstün, tanımadığı kişiler yönünden hesabına yatırılan paraları gerçek sahiplerine iade etmek amacıyla banka ile iletişime geçti. Şu vakitce kadar hesabına toplam 30 bin lira yatan Üstün, numune bir vatandaşlık vazifiyeti sergileyerek parayı hiçbir şekilde harcamadı.


aranın sahiplerini arayan iş adamı Kazım Üstün, ”Ayın 7’si itibariyle hesabıma bilmediğim kişiler yönünden farklı adlı kişilerdan para akışı sağlandı şirket hesabıma. Neden gönderdiklerini bilmiyorum. Gönderen kişileri de tanımıyorum. Önemli olan il dışından değil hepsi Elazığ merkezden geliyor bu paralar. Ben bankam ile de görüştüm. Banka gereken önemleri aldı. Niye bu paraların benim hesaba yaklaştığını bilmiyorum.


Bu paraların sahiplerini bulduğumuzda paralarını geri göndereceğiz. Ortalama henüz 30 bin seviyesinde para geldi ve günlük olarak para gelmeye devam ediyor. Para gelişini kapatamıyoruz ama para çıkışını kapattırdık her hangi bir dolandırıcılığa karşı. Şaşırdım, bilmediğim tanımadığım ve ticaret yapmadığım insanlar yönünden günlük bana bir para akışı oluyor. Siz olsanız şaşırmamızsınız hiçbir şey yapmadan günlük hesabınıza sabah kalkıyorsunuz her gün 5 bin lira para yatıyor.
Şuan her bireyin yapması gereken bir durum. Normal de benim olmayan para belki atan bireylerin gereksinimi vardır, taksit yatırmıştır, yanlışlık olmuştur tabi ki ben bu paraları göndereceğim. Herkesin de bu tarz hallerde göstermesi lazım bu bir insanlık vazifiyeti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir