Kategoriler
Genel

ALİ ERBAŞ

Ali Erbaş müjdeyi verdi: Hazırlıklarınızı yapın, yolu açıldı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kovid-19 nedeniyle iki senedir yapılamayan umre ziyaretleri ile alakalı müjdeli haberi verdi.

Ülke TV ekranlarında canlı yayınlanan Erkan Aydın ile Bursa’dan İftar programına misafir olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan’a yaptığı ziyarette hac farizasının yapılmasına yönelik temaslarda bulunduğunu ve 20 gün evvel iyi izlenimlenlerle döndüğünü söyleyerek “Elhamdülillah dün itibarı ile 2022 senesinde Suudi Arabistan Hac Bakanlığı 1 milyon hacı adayını kabul edeceklerini ilan ettiler. Sal’gın evveli dönemde de en son olarak 1 milyon 900 bin seviyesinde hacı adayı kabul ediyorlardı.

Bununla alakalı detaylar önümüzdeki zamanlarda açıklanacak. Ülkelere salgın evveli dönemde ülke nüfusuna göre binde bir kota veriliyordu. Biz 2020 senesi haccı amacıyla 84 bin hacı adayamızın kurasını çekmiştik. Kurası çekilmiş hacılarımız sırası ile bu haktan istifade edecekler.” dedi.

Prof. Erbaş sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bu gece de sahurda Suudi Arabistan Hac Bakanı bir mesaj göndererek Türkiye’deki salgınla alakalı rakamların iyice düşmesi nedeniyle Türkiye’den bundan sonra umreci kabul edecekler. Bu yol da açıldı. Umreye gitmek isteyen vatandaşlarımız hazırlıklarını yapsınlar. Ömüzüdeki haftadan itibaren biz de bakanlıklar arası Hac Umre Kurulu’muzda lüzumlu çalışmalara başlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir