Kategoriler
Genel

Alındı..

SON DAKİKA! Erdoğan’ın imzasıyla gece zamanı resmi gazetede atamalar gerçekleşti. Gece vazifeden alındı ve yeni ataması da yapıldı. Kimse bunu beklemiyorduResmi Gazete’nin günümüz sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Atama Kararıyla, Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığına İbrahim Ömer Gönül, Başkan Vekilliğine Mutalip Ünal, üyeliğine ise Yusuf Sünbül atandı.
Yapılan atamanın 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 119’uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.

 

Görev zamanı dolan Taşkesenlioğlu’ndan veda paylaşımı
Öte yandan, vazife zamanı dolan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, sosyal medya hesabından yaptığı veda paylaşımında, şu ifadelere yer verdi:

 

“17 Nisan 2018’de başlamış olduğum SPK Başkanlığı vazife süremi bugün itibarıyla tamamlamış bulunuyorum. Geride bıraktığımız 4 senede ekonomimizde sermaye piyasalarının payının artırılması, piyasalarımızın derinleştirilmesi ve zenginleştirilmesi, yatırımcı haklarının gözetilmesi ve korunması için bütün gayretimizle çalışmanın verilen iç rahatını taşıyorum. Bizleri bu vazifeye layık görerek ülkemiz ekonomisine katkı sağlamamıza vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, beraber çalıştığımız bütün bakanlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim.”

 

İBRAHİM ÖMER GÖNÜL KİMDİR?

 

1973 senesinde Ankara’da doğdu. Orta öğretimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İktisat alanında, yüksek lisansını Atılım Üniversitesi İşletme alanında tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir