Kategoriler
Genel

ALTIN BOMBASI

Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş’ten son altın b’ombası: Altını olan anında bunu yapsın
Altın ve Para Piyasaları Eksperi İslam Memiş, altın fiyatlarına dair sansasyonel değerlendirmelerde bulundu. Memiş, altını olanların beklemede kalması gerekliliğini söyledi.

İslam Memiş altın fiyatlarının Haziran ayında fırlayacağını dolar kurunun baskılanacağını açıkladı. İslam Memiş ilaveten sonbaharda besin kıtlığının çıkacağını öne sürdü.

İnternethaber’de yer alan habere göre, 20 Mayıs 2022 cuma günü dolar kuru yukarıya yönlü atağını devam ettirirken gram altın fiyatları da artmaya devam ediyor. BM, ABD ve Avrupa Merkez bankası başkanlarından ise arka arkaya besin krizi ve kıtlık ikazları geliyor. Sonbahardan itibaren dünyayı büyük bir beslenme krizi bekliyor. Peki altın fiyatları ne kadar olur, altın alım amacıyla bir fırsat daha sunar mi, bu rakamdan kar satışı yapılır mı? Dolar kuru kaç liraya kadar çıkar? İslam Memiş son pazar değerlendirmesini açıkladı, altının yükselişini görüp satmak isteyenlere ‘sakın ha’ dedi. Memiş’ten bir de besin amacıyla çok mühim i’kaz geldi. İşte ‘Kıtlık geliyor’ diyen İslam Memiş’in dolar ve altın ikazları…

“Altınınızı satmayın”
İslam Memiş ilk olarak altın ve dolar fiyatları üstünden vatandaşları uyardı. Para ve altın uzmanı İslam Memiş, artan altın fiyatlarını kar satışı gerçekleştirmek amacıyla fırsat olarak görenleri çektiği son Youtube videosu ile uyardı. İslam Memiş, altının önümüzdeki hafta kar satışı revizyonsi yapabileceğini belirtip, ‘Kısa vadede kar satışı gerçekleştirmek amacıyla altınınızı satmayın’ ikazında bulundu. Hem de Memiş, “Bu haftalık süreçteki dalgalanmalar geçici. Önümüzdeki hafta kar satışıyla hafif gerileyen bir altın olacak. Fakat Haziran ayı itibariyle bir boğa pazarı göreceğiz.

Dolarda teknik olarak yaşanacak revizyon hareketleri altının gram fiyatına yansır, bu da ‘düşüyor satalım’ korkusunu gündeme getirmemeli. Birincisi makas aralığı var. Ekranda görüldüğü rakamların üstünde alacağınız amacıyla burdan satarak yine yerine koyarım mantığını unutun. Kolay satarsınız ama makas aralığından ötürü kazanmadan belki de zararına yerine koyabilirsiniz. Kısa vadeli bu süreci değerlendirmek amacıyla konuşuyorum.” dedi.

“Altın satan risk almış olur”
Uyarıda tespit edilen Memiş, “Bir aydır kısa vadeli prosedür yapanlara şu ikazm vardı. Kısa vadeli prosedür gerçekleştirmek yok bundan sonra. Günlük ya da haftalık bazda prosedür yapıp kar etme pazarını ortadan kaldırdılar. Tamamen çok büyük bir rizikoya girmiş olursunuz. Makas aralığından ötürü bu pazarda yine prosedür yapamadan zararına risk almış olursunuz. Benim şahsi tercihim günlük ve haftalık prosedürleri bir kıyıya bırakmak. Haziran ve Temmuz aylarını bekleyerek, varlıklarımıza sahip çıkmak gerekiyor.

Merkez Bankaları denetimli bir şekilde bir dengelenme çabasında pazarları manipüle ettiği amacıyla burda kısa vadeli prosedür yaptırmayacaklar, kısa vadeli kimseye para kazandırmayacaklar. Burdaki dert yüksek enflasyon. Merkez bankaları detaylı tedbirler alarak kendini korumaya alıyor. Hal bu tür olunca yatırımcılar kısa vadeli aldım, sattım kar ettim modunu bir kıyıya bırakmalı. Böyle bir pazar bırakmadılar. Nisan ayı final ayıdır, nisan ayından itibaren 900 lira düzeyinin altında altın göremeyeceksiniz. Nisan ayını final ayı olarak değerlendiren arkadaşlar nefsine mukayyet olsun Temmuz ayına kadar beklemeyi tercih etsin. Şu anda bundan sonra satışlar, düşüşler başlayacak öngörüm yok. Gram altını 900 lira altında alım yapanlar 940 lira oldu diye satarsanız yine yerine koyamazsınız. 30-40 liralar bir şey değil. Küçük hesaplarla prosedür yapmayın. Temmuz ayında 1000 lira ataklarını göreceğiz. Benim nazarımda gram altında daha yükseliş başlamadı. Gram altın 1200 lirayı kırmadan gram altın yükselişte demeyeceğim.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir