Kategoriler
Genel

ALTIN FİYATI

Tüm dünya Rusya-Ukrayna arasında çıkacak olan çat’ışmayı beklerken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin masa başında Ukrayna’nın birtakım bölgelerini ele geçirecek karara imza attı.

 

Putin, Donetsk ve Luhansk’ı tanıyan kararnameyi imzaladı. İmzanın sonrası gece geç saatlerde Rusya’dan Ukrayna’nın içine doğru as’keri hareketlilik yaşandı. Rusya, tanıdığı ayrılıkçı bölgelere as’keri teçhizat ve destek ekibi yığdığına dair videolar paylaşıldı.


Bu halle beraber Altın fiyatlarında sert Fiyat hareketleri görülmeye başlandı. Şimdilik çat’ışma yaşanmamış olmasına karşın altın fiyatları 1900 dolar orantısında dengeye oturdu.

Ons Altın güne 1904 dolardan başladı. Gün içersinde en düşük 1904 dolar, en yüksek de 1914 dolar oranı görüldü. Saat 06:57 itibarıyla ons altın 1908 dolardan alıcı buluyor.

GRAM ALTIN DA YÜKSELİŞTE

Gram Altın fiyatları da ons altına paralel olarak yükseliş gösteriyor. Gram altın güne 837.4 liradan başladı. Gün içersinde en düşük 835.7 lira, en yüksek de 842.9 lirayı gördü. Saat 06:57 itibarıyla 838.5 liradan alıcı buluyor.


Piyasaların açılması ile beraber gram altında yükelisin devam edebileceği ifade ediliyor.

BORSALARDA KAYIP

Rusya – Ukrayna geriliminde tansiyon artarken piyasaların ri’sk iştahı kapanırken, borsalar düşüşe geçti.
BİTCOİN ÇAK’ILDI

Bitcoin 2 gün önce, 2 hafta aranın sonrası 40.000 doların altına düşmesinin sonrası bu civara tırmanmakta zor’luk çekiyor.Piyasa sayısal değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası son 24 saatte yüzde 2.5 değer kaybederek 37.550 dolara geriledi. Bitcoin gün ortamında 39.300 doları aşsa da kalıcı bir yükselişe imza atamadı. Benzer şekilde Ethereum da yüzde 1.7’lik değer kaybıyla 2.600 dolara düştü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.