Kategoriler
Genel

ALTIN TAHMİNİ

Dünyaca ünlü banka Credit Suisse altın tahminini duyurdu
İsviçre odaklı Credit Suisse Bankası, altın fiyatlarına dair mühim bir tahminde bulundu. Banka analistleri, ons altının 2.300 dolar civarını görebileceğini belirtiyor.

Analistler, küresel bazda bu ilerlemelerle güçlenmeye devam eden risk algısının pay piyasalarında baskıyı artırdığını kaydederek, yatırımcıların adımlarını temkinli atmasında yarar olduğunu bildirdi.

Emtia doğrultusunda yükseliş eğilimi yine kendini gösterirken, arz endişeleriyle iki haftalık düşüş eğilimini sonlandıran Brent petrolün varil fiyatı haftayı yüzde 8,56 artışla 110,8 dolardan tamamladı. Altının ons fiyatı da şahinleşen Fed’e rağmen değer kazanarak, haftayı yüzde 1,4 primle 1.973,40 dolardan kapattı.

Credit Suisse tahmini
Altın fiyatlarında 1.975-1.980 doları koruması, ileri hamleleri amacıyla mühim. Çünkü bu seviyelerin üzerindeki fiyatlamalarda direnç seviyeleri olarak sırayla 2.015 ve 2.049 dolar izlenecek. Aşağı hareketlerde ise 1.952 dolar mühim bir destek olarak görülüyor.

Credit Suisse ekonomistlerinin raporuna göre, sarı metal yukarıyaya yönlü eğilim gösteriyor. İsviçre odaklı banka, “1.877 doların üzerindeki altın, daha geniş yatay Aralıkta ani bir yukarıyaya yönlü eğilimi koruyabilir” diyor. Banka altında beklenti aralığının genişlemesi amacıyla fiyatların 2.070-2.075 dolara gelmesi gerekliliğini v’urguluyor. Bu gerçekleşirse direnç olarak 2.280/2.300 dolar bölgesinden bahsedilebileceğini belirtiyor. 1.877 doların altına gerileyen bir fiyatın ise 1.826 dolara varan satışlar doğuracağı uyarısı yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir