Kategoriler
Genel

altın yükselişte

Rusya-Ukrayna sav’aşı ardından altın, 2021’in başından bu yana en yüksek seviyeyi gördü
Altın fiyatları Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı as’keri ope’rasyon ardından küresel piyasaların ris’kten kaçış moduna geçmesiyle 2021’in başından bu yana en yüksek seviyeyi gördü.

Altın fiyatları, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı as’keri ope’rasyon ardından 2021’in başından bu yana en yüksek civara tırmandı. Gram altın da Dolar/TL ’deki yükseliş ve küresel altın fiyatlarındaki sıçrama ile 860 TL’nin üzerini gördü. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’nın doğusundaki Donbas’a özel as’keri ope’rasyon başlattıklarını duyurdu.

Ukrayna’nın Donbas bölgesinde yer alan Kramatorsk kentinde 2 büyük p’atlama sesi duyuldu. Gelen haberler arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de de büyük p’atlama sesleri duyulduğu bilgi kapasitesi yer aldı.
Biden, Ukrayna’daki hali bu gece Beyaz Saray’dan izleyeceğini ve yerel em’niyet ekibinden derli toplu güncellemeler alacağının altını çizerek, “Sabah G7 liderleri ile görüşeceğim ve bunun ardından Rusya’nın Ukrayna’ya, küresel barış ve güvenilirğe yönelik bu lüzumsuz sal’dırganlığı nedeniyle ABD ve müt’tefiklerinin yanıtını bildirmek amacıyla Amerikan halkına hitap edeceğim.” değerlendirmesinde bulundu.


Ons altın fiyatı Ons altın, haftaya Ukrayna’daki tansiyonu düşüren haberler ardından 1.893 dolar orantısında başlarken hafta süresince inişli çıkışlı bir seyir izledi. Rusya’nın Ukrayna’yı iş’gale başlamasıyla küresel yatırımcılar güvenilir liman varlıklara yönelirken altın da yüzde 1,5’ten çok yükselişle 1.940 dolar orantısında bulunuyor. Gram altın fiyatı Gram altın haftaya 840 TL seviyesinde başladıktan sonra çarşamba günü 850 TL sınırına kadar tırmanmıştı. Küresel altın fiyatları ve dolar kurundaki yükselişle birlikte iki ayın zirvesine tırmanan gram altın, perşembe günü 884 TL orantısında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir