Kategoriler
Genel

ALTIN ZİRVEDE

.
Altın fiyatları yatırımcıların jeopolitik teh’likelere odaklanmasıyla Haziran 2021’den bu yana en yüksek civarda prosedür görüyor.
Altın fiyatları, jeopolitik gerginlikler ardından yatırımcıların güvenilir liman alımlarına odaklanmasıyla son 8 ayın en yüksek orantısında bulunuyor. Gram altın da küresel altın fiyatlarındaki yükselişle 820 TL’nin üzerini gördü.

Küresel piyasalarda Ukrayna k’rizi yeni haftanın ilk prosedür gününde fiyatlamalar üstünde olumsuz tesir yaratırken, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in diyaloğa açık bulunduğu yönündeki sinyali gerginliğin bir oran azalmasına namacıyla oldu.


St. Louis Fed Başkanı James Bullard, pazartesi günü CNBC’ye verilen bir röportajda Temmuz ayına kadar faizin 100 baz puan artırılması gerektiği söylemini tekrarladı. Fed’in şahin yöneticilerinden biri olarak tanınan Fed Kansas City Başkanı Esther George ise Fed’in enflasyonu düşürmek amacıyla maddi genprosedüre politikalarının olası bulunduğunca süratli geri alınması gerekliliğini söyledi.
Ons altın fiyatı

Ons altın geçtiğimiz haftanın büyük kısmını yatay bir seyirle geçirdikten sonra cuma günü 1.864 dolara kadar tırmanmıştı.

06 .
Altın fiyatları 8 ayın zirvesinde
Yatırımcıların Ukrayna’dan kaynaklanan jeopolitik gerginliklere ağırlık vermesiyle yükselişe geçtiğimiz ons altın, salı günü 8 ayın en yüksek orantısında 1.878 dolar seviyesinde prosedür görüyor.

07 .
Gram altın fiyatı

Gram altın geçtiğimiz hafta fazlalıkla 800 TL’nin sınırında prosedür görürken cuma günü küresel altın fiyatlarındaki yükselişle 810 TL’ye kadar yükselmişti.

Altın fiyatları 8 ayın zir’vesinde
08 .
Altın fiyatları 8 ayın zir’vesinde
Dolar kurundaki yatay seyirden ötürü küresel altın fiyatlarındaki hareketleri takip eden gram altın, salı günü 821 TL orantısında bulunuyor.

09 .
ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

ALIŞ: 1.332,00

SATIŞ: 1.355,00

GRAM ALTIN FİYATLARI

ALIŞ: 821,11

SATIŞ: 820,21

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir