Kategoriler
Genel

ALTINI OLANLAR

Altını olanlar dikkat! İslam Memiş ezber bozdu: Ben olsam…
Altın fiyatları yatay seyirde hareketini sürdürüyor. Altın ve Para Pazarları Eksperi İslam Memiş, altın alımı amacıyla beklemede kalınması gerekliliğini söyledi.

Pazar ve altın uzmanı İslam Memiş ise altın fiyatlarının sene içersinde göreceği seviyeyi geçen zamanlarda açıklamış ve 1.450 TL civarını işaret etmişti.

Gram altın ve ons ön görülerini güncelleyen pazar ve altın uzmanı İslam Memiş, “1988 dolar, 1912 ya da 2000 dolar ons altında test edilebilir. Fakat ben günümüz koşullarda ne gram altın ne de ons altın almayı tercih etmem. Yıl içersinde tabii ki yükselecek. 1450 lira gram altın 2150 dolar ons altın olacak ama anında olmayacak. Nisan ayındaki geri çekilmeler bence bir fırsattır. Mayıs ayında altın fiyatlarında bir fırsat göremeyeceğimizi ön görü ediyorum. Fakat bu hafta haftaya yükselişle başlayan ons altın varken bu fiyatlarla elimdeki TL ya da dolarla ons altın almazdım” açıklamalarında sonra gümüş yorumunu yaptı.

Beklemede kalınmalı
Gümüş fiyatlarıyla alakalı değerlendirmesini yapan Pazar ve altın uzmanı İslam Memiş, “Gümüşün gram fiyatı 12.14 lira seviyesinde, TL var ise yeni almam beklemeyi tercih ederim. 12 liranın altına inmesini beklerim. Dolarım varsa pariteyle gümüş alır mıyım? Almam, gene düşmesini beklerim. K’orku ve p’anikle alım yapmayın” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir