Kategoriler
Genel

AMAN DİKKAT !

Ayakta duş alıyorsanız aman dikkat!
Hem sağlık hem de güne dinç başlamak amacıyla çoğumuz duş almadan sokağa çıkmayız. Bedenimizi temizlediği kadar ruhumuzu da iyileştiren duş alabilmek p2is suların akıp gitmesini gerçekleştiren bir temizlik yöntemidir. Peki siz duş alırken ayakta duranlardan mı yoksa kesinlikle otururum diyenlerden misiniz? Ayakta duş alıyorsanız bunları bilmeniz gerekir.


Hem sağlık hem de güne dinç başlamak amacıyla çoğumuz duş almadan sokağa çıkmayız. Bedenimizi temizlediği kadar ruhumuzu da iyileştiren duş alabilmek p’is suların akıp gitmesini gerçekleştiren bir temizlik yöntemidir. Peki siz duş alırken ayakta duranlardan mı yoksa kesinlikle otururum diyenlerden misiniz? Ayakta duş alıyorsanız bunları bilmeniz gerekir.

Bazılarımız duş alarak güne başlarken bazılarımız da duş alarak günü bitirir ve yatağına gider. Beden temizliğinin en etkili yollarından biri olan banyo yapmak-duşa alabilmek hayatımızın olmazlsa olmazlarındandır. Bedenimizi temizlerken ruhumuzu da iyileştiren duşu yapar iken bir çoğumuz bilmeden büyük bir Hataya düşüyoruz. Ayakta duş alabilmek saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Saç dökülmesinin önlemek amacıyla otururken saçlarınızı yıkayın ki böylelikle baş derisine kan akışını daha da arttırmış olursunuz.

Sağlık yönünden duş alabilmek en çok tercih edilen temizlik yöntemlerinden biridir. Peki ayakta duş alırken nasıl bir hata yapıyorsunuz biliyor musunuz?

Ayakta duş alabilmek saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Saç dökülmesinin önlemek amacıyla otururken saçlarınızı yıkayın ki böylelikle baş derisine kan akışını daha da arttırmış olursunuz.

Ayakta duş alabilmek saç döker mi?

Banyo yapar iken giderin dökülen saç telleri nedeniyle tıkandığını sık sık tıkandığını görürüz ve aklımıza ayakta duş alabilmek saçlara z’arar sunar mi sorusu geliyor. Saç dökülmesi, saç folikülerinin detaylı sebeplerden dolayı zayıflaması ardından ortaya gelir. Vitamin eksikliği, kalıtsal sebepler, sarfedilen kimyasal saç ürünlerinin yan etkileri gibi pek çok sebebe bağlı olarak dökülebilir. Ancak ayakta banyo yapmanın saç dökülmesi amacıyla bir etkileri bulunmamaktadır.

Kuru saçlar amacıyla senenin en kötü dönemleri başladı. Soğuk havalar bir yandan saçları ve saç derisini z’orlarken başka yandan soğuk havalar nedeniyle daha sıcak su ve daha çok ısıyla kurutma prosedürü gören saçlar iyiden iyiye kurumaya başladı. Denediğiniz hiçbir kozmetik üründen dilediğiniz neticesi alamadıysanız evdeki malzemelerle basit ama bir o kadar da etkili saç nemlendiricisi hazırlayabilirsiniz. İşte malzemeler listesi;

3 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 yemek kaşığı avokado yağı, 2 yemek kaşığı ceviz yağı, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı sirke, 1 adet yumurtanın sarısı.

Kürün hazırlanışı
Sirke hariç bütün malzemelerden homojen bir karışım elde edin. Yeni yıkanmış, nemi alınmış, hafif kurumuş saça uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra saçınızı yıkayın. Son durulama suyuna bir yemek kaşığı sirke ekleyin. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir