Kategoriler
Genel

Araç Kullanamayacak.

ARTIK BUNLAR ARAÇ SÜREMEYECEKLER Büyükşehirlerimiz de özellikle bundan sonra nerdeyse her yolda trafik olmaya başlıyor nerdeyse herkes toplu taşıma yerine kendi özel araçlarını kullanıyor.

Araştırıyor bak şimdi trafikte şu an hazırlıkları devam eden bu mevzu uzun zamandır tahmin edilen bir olaydı Ülkemizde ki sürücüleri ilgilendirmekte olan önemli bir hamle Büyük şehirlerimizde dikkatli bu süreçten sonra tamamiyle her yolda trafik oluşuyor neredeyse tamamı toplu taşıma tercih etmek yerine şahsı özel arabalarını sürüyorlar trafikte yeni Başlangıçların devam etmesi de Bu konu ön görü edilen bir olayda ülkemizdeki kullanıcıları alakadar eden mühim bir ilerleme Trafikte yaş düzenlemesi, Trafikte yeni düzenlemeler kapsamınca, 5 senede bir olmak üzere gene s-ağlık raporu istenmesi gündem amacıylade. Kimlerden istemeyeceği ise merak merakta olup beklenilen bir konuydu İleri Sürüş Emniyet Eksperi Ethem Genim, konuya dair Yeni Şafak’a yapmış bulunduğu bildirimde ehliyette nasıl ki 18 yaşının üstündeki adaylara lüzumlu testleri geçmeleri durumunda belge veriliyorsa, aynı sürecin yaşlılıkta da olması gerektiğini dile getirdi.

 

Konuyla alakalı açıklamalarda tayin edilen Ethem Genim, algılar kapanıyor, r-efleksler azalıyor, insanların yaşa girdikçe algılarının giderek azaldığına, r-efleksin de aynı şekilde zayıfladığını vurguladı.Cinim bu cümleleri konuştu tabi bütün şunlar arka arkaya oluşunca konusunu geçirdiğimiz küme trafikte mühim bir risk yükselişini de yanında meydana getiriyor açıklamasını yaptı Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Prens Philip’in geride bıraktığımız zamanlarda yapmış bulunduğu k-aza sadece İngiltere’nin değil bütün dünyanın gündemine oturdu.

Hali hazırda Türkiye’de sürücülerin 60 yaşından itibaren her 5 senede bir denetime girip rapor aldığını altını çizen Genim, sözlerini şu şekilde sürdürdü: Bu raporları alabilmek çok zor değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir