Kategoriler
Genel

ARPA VE BUĞDAY MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çiftçilere buğday ve arpa müjdesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilere müjdeyi sunarak “TMO, sert ekmeklik buğdaya bu sene ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacaktır” dedi.
TMO, sert ekmeklik buğdaya bu sene ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacak.
TMO’nun arpa alım fiyatı ton başına 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olmak üzere toplamda 6000 lira olarak belirlendi.

Prim ödemesinden, ürününü Toprak Mahsulleri Ofisimize veren Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilerimiz yararlanabilecek.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Kızılcahamam’da partisinin “30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Arkadaşlarımızın donanımlarıyla 2023’e hazırlanmakta olduğunu görmekten memnuniyet duyduk. Sizlerden toplantılarımızdaki bilgilendirme neticesinde meydana çıkan tabloyu illerdeki arkadaşlarımıza ve milletimizde kararlı olarak aktarmanızı istiyorum. Bizlerin doğrularla kapatmadığı her boşluğun birileri yönünden i’ftiralarla doldurulduğunu biliyorsunuz. Bizim hakkımızda söylenen her y’alana inanmayı bekleyen bir kısım var. Türkiye’nin ve Türk milletinin felaketi pahasına kendilerine ikbal değiştirmeye çalışanlar her dönemde vardı. Ama bu kadar cüretkar değillerdi.

ÇİFTÇİLERE BUĞDAY VE ARPA MÜJDESİ

Çiftçilerimize ve memurlarımıza iki ayrı müjde vermek istiyorum. Tarımsal faaliyetler hem çiftçimizin kaynağı. Türkiye kendisine yetecek bir ülkedir. Sal’gın döneminde bu gerçeği gördük. Tahıl, sebze ve meyve fiyatlarındaki d’algalanmalar üretim s’ıkıntısından değil. Yeni düzenlemeleri yakında yaşama geçireceğiz. Buğday ithal ediyoruz yaygarasından vazgeçmiyorlar. Çiftçilerimize ekim yapmaları tavsiyesinde bulunmuştuk. Buğday alım fiyatlarını tanımlamak istiyorum.

TMO, sert ekmeklik buğdaya bu sene ton başına 6 bin 50 lira alım ve 1000 lira prim bedeli olmak üzere toplam 7 bin 50 lira ödeme yapacaktır.

TMO’nun arpa alım fiyatı ton başına 5 bin 500 lira alım ve 500 lira prim bedeli olmak üzere toplamda 6000 lira olarak belirlenmiştir.

Prim ödemesinden, ürününü Toprak Mahsulleri Ofisimize veren Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı üreticilerimiz yararlanabilecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir