Kategoriler
Genel

Asgari Ücretlilere Bayram

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, asgari ücretle alakalı yaptığı açıklamada, “Memur emeklileri dahil olmak üzere çalışanlarımıza enflasyon farkını da üstüne koyarak herhalde yüzde 40 oranında bir artışın, (biraz az olabilir biraz çok olabilir) olacağını öngörüyorum” dedi. Ak Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, katıldığı televizyon programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

Asgari ücretle alakalı Kurtulmuş, “Temmuz ayında işçi emeklilerimizin de dahil olmak üzere. Öyle zannediyorum ki yüzde 40’lara yakın bir dokunuş gerçekleştirilecek.Aynı şekilde asgari ücrete de bir dokunuş gerçekleştirilecek. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi amacıyla atılacak adımlar var. Enflasyonun orta vadede düşürülmesi amacıyla atılacak adımlar var. Acil olan şu anda vatandaşımızın ciddi alım kuvveti problemiyle karşı karşıya kaldığını görüyoruz. Bunun amacıyla alım kuvvetinün desteklenmesini temin edilmesi lazım” dedi.

 

“YÜZDE 40 CİVARINDA BİR ARTIŞ OLABİLİR”

 

Kurtulmuş, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; *İmkanlar dahilinde halkın problemini çözüme ulaştırmak hükümetin hem vazifesidir hem de siyasi evvelceliğidir. Burada memur emeklileri dahil olmak üzere çalışanlarımıza enflasyon farkını da üstüne koyarak herhalde yüzde 40 oranında bir artışın, (biraz az olabilir biraz çok olabilir) olacağını öngörüyorum.

 

*Bunu tanımlamak bakanlığa düşer, onların görevi. İlgili bakanlarımız, ülkemizde çok geniş bir asgari ücret komisyonu var, onlar bir araya gelir. Bir kaç alternatif var, şunlar lüzumlu çalışmaları yapıp sayın Cumhurbaşkanımıza arz edeceklerdir. *Nasıl ki geride bıraktığımız yıl asgari ücrete gelen zam halk doğrultusundan ‘adil oldu’ denilecek şekilde olduysa biz bunu temmuzda da göreceğiz. ile alakalı de Kurtulmuş, “EYT’de çalışmalar yapılıyor. Tarih söyleyip beklentiye yol açmak istemem, ama dediğim gibi bu husus hükümetin masasındadır” ifadelerini kullandı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir