Kategoriler
Genel

aşık olunca,

Herşey Ayran içmekle başladı Herşey Ayran içmekle başladı Maşallahh Asker kendine ayran getiren aşiret kızını görünce olanlar oldu Öyle bir olay yaşandı ki filmlere mevzu olacak bir olay.. Esasında kardeş olduğumuzu da gösteren bir güzel olay.. Bizler bir birbirlerine doğu batı diye fark yapmadan kız alan kız veren bir milletiz tabikidearamıza girmeye çalışsalar da amaçlarına ulaşamayacaklar diyelim ve bu görkemli birlikteliğe…

tanıklık edelim Şırnak’ın Beytüşşebap eyaletinde, Kayserili eksper çavuş, vazife esnasında, kendine ayran verirken tanıştığı Kürt aşiret kızı ile dünya evine girdi, düğünde birlik ve beraberlik mesajları verildi. Yıllarca te-rör olaylarıyla gündeme gelen, geçtiğimiz sene Kato Dağı’nda.. Bu sene ise Faraşin bölgesinde yapılan başarılı operasyonlarla te-rör ör-gütü P-K-K’ya büyük dar*be vurulan Şırnak’ın Beytüşşebap eyaletinde gene dillere destan bir düğün yapıldı fakat bu kez düğün de Türkiye’yi bölmek isteyenlere karşı birlik ve beraberlik mesajları verildi. İlçede, Kayserili Uzman Çavuş Coşkun Korkmaz, vazife esnasında, kendilerine ayran veren Jirki aşiretine mensup Zeynep Dereli’ye aşık oldu.

Tanışan çift, kısa sürede evlendi. Çiftin düğününe, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İsmail Pendik, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Yılmaz.Alay Komutanı Tahsin Saruhan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serdar Atakan, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, Jirki Aşireti Lideri Tahir Adıyaman ve çok sayıda vatandaş katıldı. Düğünde, asker, polis ve vatandaşlar, Türkçe ve Kürtçe şarkılar ile birlikte uzun halay zincirleri oluşturdu, sık sık birlik ve beraberlik mesajları verildi. DÜĞÜN KARDEŞLİĞİN EN GÜZEL GÖSTERGELİRİNDEN BİRİ Kaymakam Pendik, Türk ve Kürtlerin kardeş olduğunu belirterek, “Ne ilk ne de son olacak bu güzel birliktelikler. Yeni çiftimiz de bu güzel kardeşliğin meyveleri olacaktır. Öncelik ile çiftimize huzur, sevinç ve hayırlı bereketli yuvalar nasip etmesini ulu rabbimizden temenni ediyoruz.

Bu evlilik gerçekte çok önemli. Sadece bir kızımızla bir oğlumuzun evliliğinden ziyade, Kayserili hem de jandarma personelimiz olan bir gencimiz ile Beytüşşebaplı Kürt vatandaşımızın kızı evleniyorlar. Güzel bir yuva kuruyorlar. Bu Türk-Kürt kardeşliğinin ilk değil son da olmayacak en güzel göstergelerden birisidir. Bu yuvada doğacak çocuklarımız da Türk-Kürt kardeşliğinin, bu güzel atmosferin meyvesi olacaktır. Rabbim devletimize milletimize zeval vermesin, huzurumuzu daim eylesin” dedi. AYRAN VERİRKEN TANIŞTIK Uzman Çavuş Coşkun Korkmaz ise çok mutlu olduğunu belirterek, “Sağ olsun komutanlarımız da geldi. Aşiret liderimiz yalnız bırakmadı bizi. 2015’ten beri burada vazife yapıyorum. Sürekli köylere gidiyoruz, yol emniyetine gidiyoruz. Burada tanıştım, bir bardak ayran verdiler içtik, sonra eşimi gördüm ve tanıştık şimdi evlendik” diye mevzuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.