Kategoriler
Genel

ASKERE GİTMEMEK İÇİN

Yok bundan sonra daha neler! A’skere gitmemek amacıyla bunu yaptırttı
Putin’in ilan ettiği s’eferberlik ardından on binlerce Rus, Ukrayna’da s’a’vaşmamak amacıyla diğer ülkelere kaçtı. Ülkeden kaçamayan Rusların ise sa’vaşmamak amacıyla kol ve bacaklarını kırdığı görüntüler meydana çıktı. Sosyal medyada paylaşılan son videoda si’lah altına girme istemeyen bir gencin kolunu, arkadaşına balyozla kırdırttığı görüldü.
Putin’in ilan ettiği se’ferberlik ardından on binlerce Rus, Ukrayna’da sav’aşmamak amacıyla diğer ülkelere kaçtı

Ülkeden kaçamayan Rusların ise sav’aşmamak amacıyla kol ve bacaklarını k’ırdığı görüntüler meydana çıktı. Sosyal medyada paylaşılan son videoda silah altına girme istemeyen bir gencin kolunu, arkadaşına balyozla kırdırttığı görüldü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in alanı geçtiğimiz hafta duyurduğu se’ferberlik ilanı ülkeyi karıştırdı. 18-35 yaş arasındaki gençlerin as’kere alınacağı açıklanırken on binlerce Rus, ülkeden ayrıldı. Ülkeden ayrılamayan şahıslar ise karara büyük reaksiyon gösterdi.

Putin’in kararı ardından Ukrayna’da sav’aşmak istemeyen Rusların başvurduğu yollar ise internette gündem oldu. Eşleri ve sevgililerini as’kere göndermek istemeyen kadınların kol ve bacaklarını kırması, erkeklerin ise ayak ve bacaklarını detaylı yollarla kırmaları kameraya yansıdı.

Arkadaşının kolunu balyozla kırdı
Öte yandan benzer bir görüntü gün içersinde sosyal medyada kısa sürede ses getirdi. Kameranın kayıtta bulunduğu o anlarda bir bireyin as’kere gitmek istemeyen arkadaşının kolunu balyozla kı’rdığı görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir