Kategoriler
Genel

AYAK AĞRISI

Ayaklardaki ağrının namacıylai bedendeki çok ürik asit olabilir ve yalnız bu gıdalarla atılır..
Ayaklarınızda ki Ağrının Çözümü bunu yemek.

Vücudumuz otomatik olarak ürik asit oluşturur. Pürin denilen ayrıştırma maddeleri ile oluşur.

Pürin sahibi olan birtakım gıdaler: alkol, soda, deniz ürünleri, fasulye, karaciğer ve başkaleri. Kural olarak bedenimiz bu asidi yönetebilir ve bedenin dışına çıkarabilir, bu amaçla yukarıda belirti edilen yiyecekleri yemeyi bırakmamalısınız.Ancak, ürik asidi yok edemediğimiz haller vardır. Vücudumuz gereğinden çok asit ürettiğinde olur. Bu, tehlikeli olabilecek detaylı sağlık koşullarına namacıyla olabilir: böbrek taşları ve ayak parmaklarında ve parmaklarda ağrı. Bildiğiniz gibi sağlıklı beslenmenin her vakit iyi bir etkileri vardır. İşte bedeninizdeki ürik asidi azaltan 8 gıda.

1. Enginar:Bu gıda diüretik özelliklere sahiptir. Bu yüzden ürik asitle alakalı sorunu olan insanlar amacıyla harika. Enginar ilaveten lif, protein, vitamin ve başka yararlı elementler bakımından da zengindir. Bu yiyecek yalnızca ürik asit sorununizi çözmeyecek, aynı vakitte sağlığınız amacıyla de yararlı olacaktır.2. Soğan: Soğan, çok yararlı özelliklere sahiptir. Ürik asitle alakalı sorunlarınız varsa, soğan tüketebilirsiniz.

2 soğanı soyup ikiye bölün. Kaynatın ve pişene kadar bekleyin. Suyu bir kavanoza alın ve üstüne taze sıkılmış 1 limonun suyunu ekleyin. Bu karışımı gün ortamında amacıyla.

3. Kabak Bu yiyecek asidi bedeninuzdan atmanıza yardımcı olur. Fırında kış balkabağı pişirebilirsiniz. Bütün aile amacıyla yararlı ve besleyici bir aperatif olacak ve sorununizi çözmenize yardımcı olacaktır. Dilerseniz haşlanmış balkabağını da tüketebilirsiniz.

4. Elma Bu meyvenin sağlığımız amacıyla çok muazzam özellikleri var. Ürik asit ile olan sorununizi gidermek amacıyla de tüketebilirsiniz. Elma yiyerek bedeninuzun bütün toksinlerini natural yoldan atacaksınız. Elmayı en çok sevdiğiniz şekilde tüketebilirsiniz.

5. Kereviz Bu sebze, yararlı özellikleri yüksek olan bir gıdadir. Kereviz yiyerek kanınızdaki ürik asit seviyelerini normalleştirebileceksiniz ve bedeninuz daha iyi olacak. Hem çiğ hem pişmiş olarak yiyebilirsiniz.

6. Tavuk Kilo kayıbı olan insanlar amacıyla harika bir gıdadir. Bununla birlikte, bedende aşırı ürik asitle alakalı sorunları olanlar amacıyla de yararlı olabilir. Fırında ya da haşlanmış tavuk göğsü bu halde harika olacaktır. Yumurtalar aynı özelliklere sahiptir.

7. Havuç Havuç, ürik asit sorununizi aslında etkili bir şekilde çözecektir. Bu yüzden bu gıdai günlük yemek planınıza dahil etmelisiniz. Havuç suyu, pişmiş havuç ya da yalnızca çiğ sebzeler olabilir. Havuç yemek ortak sağlığınız amacıyla yararlı olacaktır.

8. Sıvı Alımı Hepimiz biliyoruz ki, bol su içmek sağlığınız amacıyla şarttır. Su, bedeninuzun daha çok idrar üretmesini sağlar ve bu şekilde toksinleri dışarı çıkarır. Günde en az 10 bardak su içmeyi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir