Kategoriler
Genel

AYDA 30 BİN LİRA

Bu iş amacıyla özel ekiple harekete geçtiler! Ayda 30 bin lira kazanıyorlar

Türkiye’de bilindiği üzere en çok enginar üretimi Aydın’da yapılıyor. Enginar soyma prosedürü büyük bir zAhmet alıyor. Soyma prosedürü amacıyla bir ekip kuran genç girişimciler paraya para demiyor.


Türkiye`nin en çok enginar üretiminin yapıldığı yerlerden biri olan Aydın`ın Efeler ilçesi Gölhisar Mahallesi`ne 700 kilometre uzaklıktan özel olarak gelen enginar soyma ekibi hummalı şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar.


3 şahıs yönünden kurulan özel ekip aşağı yukarı olarak gün süresince enginar soyarak ayda 30, 3 aylık sezonda da 100 bin TL para kazanıyor.
`Yeşil elmas` olarak tabir edilen enginarın saymakla bitmeyen faydalarının yanı sıra soyuculuğu da Türkiye`de mühim bir iş kapsı durumuna geldi.


Az şahıs yönünden yapılabilen bu meslek bundan dolayı enginar soyucuları sezonda aranan şahıslar arasına giriyor. Kilometrelerce uzaklıktan gelerek mesleklerini icra eden ve ortalama 3 ay çalışan enginar soyucuları aşağı yukarı olarak gün süresince enginar soyarak ayda 30, sezonda da 100 bin TL kazanç sağlıyorlar. Bir mühendisten daha çok kazanç elde eden enginar soyucuları, tek sıkıntılarının ise ailelerinden uzak kalmak olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir