Kategoriler
Genel

B12 EKSİKLİĞİ

KULAK ÇINLAMASI BİR İŞARET
B12 vitamini eksikliği ya da folat eksikliği anemisinin, kulaklarınızdaki s’inir hücrelerinde demiyelinizasyon adı verdiği bir süreçle hasarı başlattığı oluşturulan çalışmalarda gösterilmiştir.

Bu sinyal gerçekte size, s’inirlerinizi çevreleyen koruyucu tabakanın hasar gördüğünü söylüyor. Kulak çınlamanız varsa kulaklarınızda duyabileceğiniz ses çeşitleri arasında çınlama, vızıltı, uğultu, tıslama ve zonklama yer alır. Uzmanlar, kulak çınlamasında bu seslerin bilhassa dış bir kaynaktan değil, bedenin amacıyladen yaklaştığını belirtiyor. B12 vitamini eksikliği de nefes darlığı ve baş ağrısı gibi semptomlarla bağlantılıdır. Aynı vakitte birtakım seyrek hallarda, yetersiz olması kalbin bedene kan pompalayamayacak kadar zayıflamasına namacıyla olabilir.


YETERİ KADAR SÜT ÜRÜNÜ TÜKETİN
Araştırmalar, süt ve süt ürünlerinin yetersiz alımıyla da bağlantılı olabildiğini gösteriyor. Süt ve süt ürünleri B12 vitamini yönünden çok zengindir. Genellikle yumurtanın günlük gereksiniminiz olan B12 vitamini miktarının yarısından çoğunu içerdiği bulundu.
BU EKSİKLİK C’İDDİ HASTALIKLARA YOL AÇIYOR
B12 vitamini hafife alıncak bir hal değildir. Semptomları yavaş yavaş gelişir yalnız tedavi edilmezse vakitle kötüleşebilir. B12 vitamini eksikliğinin namacıyla bulunduğu başka anemi semptomları, ciltte nefes sarı bir renk olan ağız ülserlerini içerir. Hem de koroner kalp hastalığı riskinizi artırabilir. Düşük B12 vitamini alımı kan pıhtılaşmasına da namacıyla olur.


B12 VİTAMİNİ NEDİR?
B12 Vitamini , bedeninuzda çoğu asli fonksiyonu olan bir vitamindir. Sinirlerinizi sağlıklı tutmak, DNA ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini destekler. Hem de beyin fonksiyonuni sürdürmek amacıyla fazlasıyla gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir