Kategoriler
Genel

bacak ağrısı

Bacak ağrısı şikayetiyle gittiği doktorda 6 aylık ömrünün kaldığını öğrendi!
Uzun zamantir bacaklarındaki ağrıdan rahatsızlık duyuyordu. Farklı ağrı kesicidiler kullansada geçmedi. En sonucunda hekime gitmeye karar verdi. Gittiği ile asıl gerçeği öğrenmesi bir oldu
2 çocuğunun hayatında olmamanın verdiği acıyla katlanmaya çalışan genç bayan, şimdi onlarla çok çok zaman geçirmeye çalışıyor… 29 yaşındaki G.D., artarak devam eden bacak ve sırt ağrısı nedeniyle Ağustos’da rutin bir test yaptırdı. Başlarda hekimler yaşanan durumun depresyondan kaynaklandığını düşünse de verdiği tedaviler bir işe yaramadı.

Bunun üstüne yeniden hekime giden G.D.nin yumurtalıklarında bir anormallik belirleme edilince oluşturulan HPV testi neticesinde 2 çocuk annesi genç bayanın rahim ağzı kan-serine yakalandığından şüphelenildi. Anormallikleri tam olarak belirleme etmek amacıyla yeterli belirti olmaması nedeniyle G.D.’ye 3 ay beklemesi gerektiği söylendi. Kasım ayında yine denetime giden bayanın rahminde bir kitle bulunduğu doğrulandı. Kitleleri alınsın diye ameliyata girdi yalnız hekimler çok kanamadan ötürü operasyonu gerçekleştiremediler. Mart 2021’de kendine net olarak rahim ağzı kanseri teşhisi kondu. Genç bayan çocuklarından ve onlara ne olacağından endişelenirken bir yandan tedaviye başladı. Vücudu kemoterapiyi kaldırdı ve 5 Ekim’de bütün testleri temiz çıktı.

Ancak sadece denetim hedefli bulunduğu söylenilen ikinci taramayı bekleyen bayan, yanak ve bacağında ağrılar hissetmeye başladı. Bir vakit sonra da topallamaya başladı. Bir şeylerin doğru olmadığını anlayan G.D. hastaneyi arayıp randevu aldı. Hekimler, kanserin alt omurgasına yayıldığını fark etti. Birkaç gün sonra gelen sonuçlarda genç bayanın 6 aylık ömrü kaldığı meydana çıktı. Genç bayan aldığı haberle neye uğradığın şaşırdı. Hekimler uygulanabilecek hiçbir şey olmadığını, yalnız tecrübesel bir tedavi bulunduğunu istek ederse onu katılabileceğini söyleyince tecrübe tedavisini kabul etti.

Çocuklarına şimdilik kötü haberi vermediğini ifade eden genç bayan, “Şu anki tek amacım onların beni güzel hatırlaması amacıyla çok çok zaman geçirmek. En büyük üzünbütün ise ömürlerine bensiz devam edecek olmaları. Ben onların yanısıra olmayacağım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir