Kategoriler
Genel

BAE açıklaması

Toplumsal medya hesabından Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretini değerlendiren Başkan Erdoğan, “İş birliğimizde son dönemde sağlanan ivmeyi muhafaza etmek ve ileriye taşımak konusundaki iradenin karşılıklı olmasından ek olarak sevinç duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gerçekleştirmiş olduği iki günlük resmi ziyarete ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmede bulunmuş oldu.

“Kardeş Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizi hamdolsun, bugün başarıyla bitirdik” ifadesini kullanan Erdoğan, yaptıkları görüşmelerde ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırımların artırılması mevzusunda güçlü bir müşterek irade ortaya koyduklarını bildirdi.

Toplam 13 anlaşmaya imza attıklarını kaydeden Erdoğan, “İmzaladığımız anlaşmaların ahdi zeminimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin güvenlik ve istikrarına destek verdiklerini vurgulayan Erdoğan, “Körfez Bölgesi’nin güvenliğini kendi güvenliğimizden ayrı görmüyoruz. İş birliğimizde son dönemde sağlanan ivmeyi muhafaza etmek ve ileriye taşımak konusundaki iradenin karşılıklı olmasından ek olarak memnuniyet duyuyoruz. Ortak çıkarlarımız ve bölgemizin istikbali için bu gayreti, karşılıklı saygı ve itimat temelinde sürdürmekte kesinyız” açıklamasını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir