Kategoriler
Genel

BAHÇELİ ‘DEN KILIÇDAROĞLU ‘NA

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na yanıt: Düş’man nerdeyse S-400’ün he’defi orasıdır
Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘S-400’leri kime karşı kullanacağız?’ diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Bahçeli, ‘Düş’man nerdeyse S-400’ün he’defi orasıdır.’ dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

– Rusya doğrultu olarak imza attığı anlaşmaları çiğnemiştir.

– Putin’in k’anlı iş’gali haklı çıkarma çabası bir çelişki.

– Rusya sözünde durmadı, iş’gal planını tat’bik etti.

– Donbass’ı Ukrayna’dan koparma hamlesi bö’lücülüktür. Bu bölgenin sözde bağımsızlığının ve egemenliğinin Rusya Parlamentosu yönünden tasdiki evrensel hukuk kurallarını infaz etmektir.

– Ukrayna’yı at’eş çukuruna çeken hem Rusya hem Batı’dır.

– Birleşmiş Milletler, ya’sa dışı ve gayrimeşru as’keri hareket karşısında sıska ve zayıf kınama mesajlarından diğer hiçbir şey yapamamış, suya sabuna dokunan hiçbir irade gösterememiştir.

– Söz hususu askeri iş’galin iki he’defi bulunduğu anlaşılmaktadır. İlki NA’TO desteği olan Ukrayna’nın Rusya’yı teh’dit eder halden çıkartılması, ikincisi de Ukrayna’nın Rus nüfusunun güvenliğinin sağlanmasıdır.

– Rusya, eski hakimiyet havzalarına tutunmayı he’defliyor.

– Yeni sömürgecilik akımının karanlık oyunu sergileniyor.

– Bırakınız Putin’i, Türk milletinin karşısında konuşmaya, ahkam k’esmeye, tarih hatırlatmasına hiç kimsenin, hiçbir devletin ne yüzü ne de cüreti yetecektir.

– Nük’leer sil’ah v’urgusu yapılması akıl kaybıdır.

– Ukrayna’nın siyasi ve toprak bütünlüğüyle egemenlik haklarına saygı duyulmalıdır. Rusya ile Ukrayna arasında at’eşkes rej’imi tesis edilmelidir. Rusya işgalden vazgeçmeli as’keri unsurlarını geri çekmelidir. Krizin halledilmesi amacıyla tek alternatif diplomasidir.

– Ukrayna krizinin bir ucunda Rusya zorbalığı varken diğer ucunda NATO ve batılı ülkelerin tahrik ve provokasyonlarının yer aldığı açıkça meydandadır.

– Batı daimi top çevirmiş, yavan açıklamalarla vakte oynamış, otomatik pilota bağlanmış kınama mesajlarıyla hali kurtardığını zannetmiş, Ukrayna’yı Rusya’nın kucağına ve kursağına teslim etmiştir.

– ABD ile AB ülkeleri küresel sahnenin ön doğrultusunda yaptırım üzerine yaptırım kararları açıklarken arka yönünden Rusya ile müz’akere ve mutabakat zemini aramadıklarını hiç kimse iddia edemeyecek, bize de yutturamayacaktır.

– Ukrayna’yı iş’gal eden Putin haksızdır.

– Bize göre Ukrayna’nın bugüne kadarki talihsizliği bağımsız kararlar alamamış olmasıdır.

– NATO’nun kuru gürültüden farksız taktik açıklamaları üzerine Putin’in Rus nük’leer caydırıcı kuv’vetlerini yüksek alarma geçirmesi, korkunç senaryoların tedavüle girmesini hızlandırmıştır.

– Ukrayna’yı iş’gal eden Putin haksızdır, bu haksızlığın cez’asız kalması olası değildir.

– Gelişmeler ve gerçekler göstermektedir ki hem Rusya hem de Ukrayna ile direk ilişki kuracak, görüşecek ve masaya oturabilecek tek ülke Türkiye’dir.

– Rusya ve Ukrayna heyetleri arasında mutabakat arayışları memnuniyet vericidir.

– Dünyanın kaderi 5 devletin keyfine emanet edilemez. İnsanlığın güvenliği 5 devletin menfaati ile bir ve ayrı görülemez.

– Ukrayna’nın siyasi ve toprak bütünlüğü ile egemenlik haklarına saygı duyulmalıdır. Rusya ile Ukrayna arasında çok acil at’eş’kes rejimi tesis edilmelidir. Rusya işgalden hemen ve ön koşulsun vazgeçmeli, as’keri unsurlarını geri çekmelidir.

– Türkiye, Ukrayna kr’izinde milli bir duruş sergilemiştir. Ne var ki zillet ittifakı bundan bile rahatsız olmuştur. Çatışmaları nerdeyse hükümete fatura edecek kadar gafil duruma düşmüşlerdir. Hükümete kara çalanlar İstanbul’a kar yağdığında iki mahalle arasındaki ulaşımı sağlayamadıklarını ne acele unutmuşlardır. Rusya’nın ope’rasyonu sırasında CHP Genel Başkanı ile İP Genel Başkanı S-400 aleyhine açıklamalar yapmışlardır. Kılıçdaroğlu hayal dünyasında geziyor, Türk ve Türkiye düş’manlarını aklamak amacıyla uğraşıyorsun. Düş’man her kimse, her nerdeyse S-400’ün hed’efi orasıdır. Zillet ittifakının ana ortakları majestelerinin mudurumafeti olarak sivrilmiştir. Demokrasinin emniyeti NA’TO değil milletin hijyenik iradesidir.

– Ukrayna’da sahip olunan Cumhurdiğernı ile son seçimdeki siyasi rakibi aynı anda çelik yelek giyip ülkelerini sav’unurken Zil’let İttifakı Tanrı muhafaza sırtımıza han’çer v’urmanın hazırlığı içerisindedir.

– Montrö Boğazlar Sözleşmesi hususunda Türkiye’nin duruşu sağlam, tutumu den’geli ve berraktır. Zil’let İttifakı’nın Montrö hatırlatması siyasi tuzak, sözleşmenin gerçek boyutuyla terstir.

– 28 Şubat dar’besinin sene dönümünde 6 güdümlü parti 48 sayfalık bomboş metni kamuoyuna açıklamışlardır. Metinde Türkiye, Türk milleti, inanç, irade yoktur. Güçlendirilmiş parlamenter sistem öneriyi güçsüzleştirilmiş Türkiye’nin taslak beyannamesi, bizim nazarımızda buruşturulup atılacak kağıt parçasından farkı yoktur.

– Yarının Türkiye’sini inşa etmek amacıyla adım attıklarını söyleseler de metinde Türkiye yoktur. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem öneriyi güçsüzleştirilmiş Türkiye’nin tas’lak beyan’namesidir.

– Açıklanan metin kalite olarak bir anayasa önerisi değil, yeni bir 28 Şubat bildirisi olarak tarihe geçecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir