Kategoriler
Genel

BAHÇELİ’DEN S’ERT SÖZLER

Bahçeli’den se’rt sözler: 6+1 toplanan Zil’let İttifakı havlu attı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 6 muhalefet partisinin bir araya gelmesi ile ilgili konuşarak ‘Günlerce bir masa çevresinde nasıl konuşlanacaklarını tartıştılar. Oturma düzeninin nasıl olacağını konuştular. Sonunda da güç bela, zo’rlaya zo’rlaya 12 Şubat akşamı Ahlatlıbel’de altı sandalyeli bir masanın çevresinde 6+1 formatında buluştular’ dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hiçbir koşul altında yurttaşların enflasyona e’zdirilmesine tah’ammül edemeyeceklerini belirterek, “Yüksek elektrik ve natural gaz faturaları ile yükselen besin fiyatlarının insanımızın umutlarına gölge düşürmesine, ısınmalarına ve beslenmelerine ket vurmasına sessiz duramayız. Bize göre uygun sı’zlanmalara, yasal yakınmalara, haklı taleplere kuşkusuz kulak verilmelidir.” dedi.


Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, nimette en ön saflara geçenlerin, sırayı kül’fet alınca anında saklandıklarını, her vakit geri planda durduklarını, bununla da yetinmeyip ah’laksız ve hak’sız kazancın ikmalini amaçladıklarını ifade etti.

Döviz kuru artınca fiyat etiketlerini gecikmeksizin kabyükselenların, döviz kuru indiğinde aynı özen ve iradeyi göstermediklerini dile getiren Bahçeli, “Fır’satçılara göz açtırılmamalıdır. Stokçuların üstüne gidilmelidir.” ikazında bulundu.

Bahçeli, dünden itibaren, etten peynire, çaydan kahveye, şekerden yemeklik yağlara, meyveden sebzeye, bakliyattan makarnaya, balıktan pirince varıncaya kadar asli besin fiyatlarının yüzde 7 ucuzladığını anımsatarak, “Alınan bu mühim karar inanıyorum ki vatandaşlarımıza soluk aldıracaktır. Devlet üstüne düşeni yapmış, mesuliyet sırası ekonomik aktörlere gelmiştir. Beklenen ve yapılması kaçınılmaz olan sektör indirimleriyle asli besinlardaki fiyat düşüşleri vatandaşlarımıza can suyu olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

“MAKUL SIZ’LANMALARA KULAK VERİLMELİDİR”
Fiyat etiketlerini vatandaş lehine düzeltmeyenler ile ilgili lüzumlu adli ve idari takibatın yapılarak, en ağır ce’zaların uygulanması lüzumluliğini altını çizen Devlet Bahçeli, enflasyonla sav’aşın, milli seferberlik ru’hunun refakatinde geniş katılımla yapılması lüzumluliğini bildirdi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, şu şekilde devam etti:

“Bu cana’varın kafasının ezilmesi milletimizin asli arzusudur. Hiçbir koşul altında vatandaşlarımızın enflasyona ezdirilmesine tahammül edemeyiz, buna seyirci kalamayız. Yaşam pahalılığının yükü altında tek bir insanımızın yaşamasına göz yumamayız, böylesi bir hak’sızlığı kabul ve tasvip edemeyiz. Yüksek elektrik ve natural gaz faturaları ile yükselen besin fiyatlarının insanımızın umutlarına gölge düşürmesine, ısınmalarına ve beslenmelerine ket vu’rmasına sessiz duramayız. Bize göre uygun sız’lanmalara, yas’al yakınmalara, haklı taleplere kuşkusuz kulak verilmelidir. Bilhassa elektrik ve natural gaz fiyatlarının yıkıcı artışlarının önüne geçmek zo’rundayız. Hükümetin bu kapsamdaki çalışmalarını takdirle karşılıyor, üzerimize ne düşüyorsa yapacağımızın sözünü veriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.