Kategoriler
Genel

BAKAN AKAR

Bakan Akar ve k’uvvet komutanlarından sınır hattına çıkarma
Milli Sav’unma Bakanı Hulusi Akar, Genel Kurmay Başkanı ve Kuvvet komutanlarıyla beraber Hatay’da tespit edilen hudut hattını ziyaret etti.

Bakan Akar ziyaretinde, hudut güvenliğine yönelik, sınırda araştırmalarda bulunuyor.Hatay’a gittiler Akar, yanında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile hudut güvenliğine yönelik araştırma ve denetlemelerde bulunmak üzere Hatay’a geldi.

Hatay Havalimanı’nda Vali Rahmi Doğan, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Tokel ve başka yetkililer yönünden karşılanan Akar, buradan sınırın sıfır noktasına hareket etti.

Şehit Yüzbaşı İlker Acar Hudut Karakolu’na gelen Akar, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu’dan hudut tekmili aldı.

Akar hududu araştırdı Hudut Karakol Komutanı’na Türk bayrağını öperek emanet eden Akar daha sonra alınan tedbirlere dair brifing aldı, gözetleme kulesine çıkarak hududu araştırdı.Akar ve yanındaki komutanların hudut hattındaki araştırma ve denetlemeleri devam ediyor.

Şehit Yüzbaşı İlker Acar Hudut Karakolu Suriye’nin Afrin sınırının anında karşısında, sınır hattının çok yakın bir mesafesinde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.