Kategoriler
Genel

BAKAN SOYLU

Bakan Soylu, sınır dışı edilen Suriyeli miktarını açıkladı
Göç İdaresi Başkanlığı bilgilerine göre Türkiye’deki geçici koruma altındaki Suriyeli adedinin 220 binden 3,5 milyona yükseldiğini açıkladı. İçişleri Bakanı Soylu, 2016’dan bugüne kadar sınır dışı edilen Suriyeli miktarını da açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Göç İdaresi Başkanlığı bilgilerine göre Türkiye’deki geçici koruma altındaki Suriyeli adedinin 220 binden 3,5 milyona yükseldiğini açıkladı.

Türkiye’nin eşine az rastlanan yoğunlukta kitlesel göçe maruz kaldığını anımsatan Soylu, “Bu dönemde atılan adımlarla sürecin sosyal ekonomik ya da emniyet noktasında rastgele bir zafiyete mahal vermeden yönetildiğini” kaydetti.

19 BİN 336 SURİYELİ SINIR DIŞI EDİLDİ

Bakan Soylu, 2016’dan bugüne kadar kadar 19 bin 336 Suriyelinin de asayiş pro’blemleri nedeniyle sınır dışı edildiğini belirtti.

Soylu, sınır dışı başarı oranlarıyla alakalı şu değerlendirmelerde bulundu:

“2020 senesinde Avrupa’da sınır dışı başarı seviyesi yüzde 18, bizde geri gönderme yakaladıklarımızın yüzde 40 olarak kayıtlara geçmiştir. Ve 2022 senesinde, geçtiğimiz senenin aynı devresine göre sınır dışı başarı seviyesi yüzde 73 artışla yüzde 41.2 olmuş, sayı da 20 bin 636 olarak gerçekleşmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir