Kategoriler
Genel

BAKAN SOYLU

Bakan Soylu: Yeminim olsun, yaşamı d’ar ederim!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Esenyurt’un emniyet sorumluluğu bizim boynumuzun bor’cudur. Esenyurt’ta uyu’şturucu ile mücadele ve o adamların bacaklarını kırmak bizim boynumuzun bor’cudur. Vallahi yeminim olsun, milletimden bir bireyin rahatını bozan olursa yaşamı dar ederim.’ dedi.

Bakan Soylu, Esenyurt Turgut Özal Stadyumu’nda Karadeniz Dernekler Federasyonu 5. Hamsi ve Horon Festivaline katıldı.

Sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başlayan Soylu, Esenyurt’a özel bir ilgisi bulunduğunu ve bir vakit ilçede oturduğunu söyledi.

Memleketin her karış toprağına hizmet bor’cu bulunduğunu dile getiren Soylu, Esenyurt’un emniyet meselesini çözmenin boyunlarının bor’cu bulunduğunu belirtti. Bakan Soylu, “Esenyurt’ta uyu’şturucu ile müca’dele, o adamların ayaklarını kırmak bizim boynumuzun bor’cudur. Esenyurt, İstanbul’un en çok yabancısının bulunduğu yerdir. Sitesinden mahallesine kadar her bireyin birbirine saygı gösterdiği, annelerin sabahları çocuklarını güvenilir bir şekilde okula göndermeleri boynumun bor’cudur. Bir tek, milletimin rahatını bozan bir şahıs olursa, yaşamını d’ar ederim.” diye konuştu.


– “Esenyurt’u İstanbul’un incisi yapana kadar yola devam edeceğiz”

Soylu, 15 gün evvel Milli Eğitim Bakanı ile Esenyurt’a gelmeyi planladıklarını ancak, hava muha’lefeti nedeniyle gelemediklerini ifade ederek, “İstanbul’a ve Esenyurt’a ayrı bir ehemmiyet veriyoruz. Önümüzdeki zamanlarda Esenyurt’a geleceğiz. 17 okulun ve 15 anaokulunun esasını atacağız. Esenyurt’ta çok kısa bir vakit ortamında tekli eğitime geçeceğiz ve tüm güzellikler içersinde çocuklarımızın o okullara gidip yaklaştığını göreceğiz. Emniyet amacıyla de çok adım attık, daha yapacağımız işler var. Esenyurt’u İstanbul’un incisi yapana kadar yola devam edeceğiz.” dedi.


Son 2 senede dünyanın pandemi, ekonomik k’riz ve sav’aşlar gibi çoğu ak’silik yaşadığını bildiren Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“El birliğiyle, inancımızın ve kültürümüzün meydana koyduklarıyla bu zo’rluklardan çıkmaya çalıştık. Elazığ, Van ve Malatya’daki dep’remden Giresun’daki sel afe’tine kadar çoğu z’orluk daha yaşadık. Dep’remlere karşı bizim görevimiz ilk tedbirleri alabilmek ve devlet olarak elimizden geleni meydana koymaktır. Biz halkın ‘Nerede bu devlet?’ diye haykırışlarını meydana koyduğu bir Türkiye’de büyüdük. Şimdi öyle değil. 21. yüzsenede Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğini yaptığı Türkiye’de bu bu tür değil. Buna herkes şahittir. Artık, devletin tüm yöneticileri, ulusal yönetimler, sivil toplum kuruluşları, herkes fela’ketin bulunduğu yerdedir. Türkiye eski Türkiye değil. O tarihi değiştirdik. Şimdi, ‘Nerede bu devlet?’ diye bir cümle yok. ‘ Tanrı devlete, millete zeval vermesin’ diye bir cümle var. ”

Bakan Soylu, dep’remlerde evlerini kaybedenlere yeni evlerini teslim ettiklerine ilgi çekerek, “Hiç kimseyi darda koymayız. Sadece evi yıkılana değil, işi yerle yeksan imkan da yardımcı olduk. İşini kaybeden bir vatandaşa, ‘hiç merak etme, şayet 15 gün içersinde senin bu umutsuzluğunu ümit durumuna döndüreceğiz’ dedim. ‘Biz emrinize amadeyiz.” ifadelerine yer verdi.

– “Biz P’KK defterlerini kapattık”

Dünyanın büyük pro’blemler yaşadığına v’urgu yapan Soylu, “Dünya, büyük bir göç pro’blemi yaşıyor, enerji pro’blemi yaşıyor, ekonomik k’rizler yaşıyor. Bizim görevimiz, insanlarımızın bundan en az şekilde etkilenmesini sağlamaktır. Bize ve Cumhurbaşkanımıza bu güne kadar güven ettiniz. Gün birliktelik günüdür, bu z’orlukların hepsini birlikte aşabilmek günüdür. Eğer biz Avrupa’ya, Amerika’ya, N’ATO’ya, küresel kulüplere güvenseydik, bugün Kuzey Irak’tan Afrin’e kadar ter’ör koridorunu kurmuş olurlardı. Biz bugün kendi göbeğimizi kendimiz kestiğimiz amacıyla ayaktayız. Onların tezgahlarına güvenmiş olsaydık aynı Ukrayna gibi olurduk.” dşayetlendirmesinde bulundu.

Bakan Soylu, dün Diyarbakır ve Van’a gittiğini belirterek, “Biz P’KK defterlerini kapattık, bize güven edin ve güvenin. Bu ülke büyük, varlıklı ve kuvvetli bir ülkedir. Etrafımızdaki bölgeye huzur vereceğiz, daha yapacak çok işimiz var. Daha yapacak çok şey var. Dünya duysun, Irak, Suriye ve Af’ganistan’a huzuru biz götüreceğiz. Batı’nın, Amerika’nın, Avrupa’nın o tasallutundan dünyayı kurtaracağız.” diye konuştu.

Türk milletinin sevgiyi, barışı, kardeşliği, komşuluğu, ahbaplığı, dostluğu meydana koyan bir neslin evlatları bulunduğunu dile getiren Soylu, “Bizim görevimiz çalışmak. Bizim görevimiz, ‘birlikte rAhmet vardır’ cümlesinin peşinden gitmektir. Kimse bu Türkiye’nin önünü kapatamayacak, kimse milletimizin önüne geçemeyecektir.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.