Kategoriler
Genel

b’akın kim !

Dünya gazetesinin aktardığına göre milyarderler geçtiğimiz sene 8 trilyon dolar düzeyinde olan varlıklarını 2020 senesinde 13.1 trilyon dolara yükselttiler.
Amazon’un kurucusu Jeff Bezos üst üste dördüncü kez listenin zirvesinde yer alırken,

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz sene yer aldığı 31. sıradan ikinci sıraya yükseldi. Lüks mallar firması LVMH’nin CEO’su Bernard Arnault, Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, dünyanın en varlıklı milyarderlerinden ilk beşini tamamlıyor.

Forbes’in İçerik Baş Sorumlusu Randall Lane, “Çok varlıklıler çok çok varlıklıleşti” dedi. Yatırımcı ve iş adamı Warren Buffett, teknoloji yöneticilerinin Forbes sıralamasına hakim olmasıyla yirmi senedan çok bir süredir ilk beş arasında yer almadı. Bu seneki listede, aralarında bu sene halka açılan flört programı Bumble’ın CEO’su Whitney Wolfe Herd de dahil olmak üzere 493 yeni üye var. Murat Ülker, Türkiye’de ilk sırada

Türkiye’de ise Murat Ülker, 6.3 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer aldı. 2020 senesine göre servetini yüzde 46.5 artıran Ülker, dünyada da 421. sırada yer aldı. Ülker, geçtiğimiz sene dünyada 414. sıradaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir