Kategoriler
Genel

bakın ne oluyor

Diyetiisyen Aysun İpek, p’atlamış mısırın tok turma özelliği bulunduğunu belirterek, “P’atlamış mısır diyet programlarına eklenmesi önerilen besinlerden biridir. Kilo verme sürecinde atıştırmalık olarak mısır tüketilmesi yemek yeme isteğinin azalmasını sağlar” dedi.

Diyetiisyen Aysun İpek “Ara öğünlerde p’atlamış mısır tercih edilebilir” dedi. P’atlamış mısırın ara öğünde tercih edilebileceğini söyleyen diyetisyen Aysun İpek, çocukların ara öğünde p’atlamış mısır tüketebileceğini ifade etti. P’atlamış mısırın bilinenin aksine doğru bir ara öğün olabileceğinden bahseden Aysun İpek, “Patlamış mısır diyet programlarına eklenmesi önerilen besinlerden biridir. Tok tutmaya ve iştahın kapanmasına yardımcı olur. Kilo verme sürecinde atıştırmalık olarak mısır tüketilmesi yemek yeme isteğinin azalmasını sağlar” dedi.

Yağsız ve tussuz olarak tüketilmeli
Kilo vermek için yağsız ve tuzsuz p’atlamış mısır tüketilmesinin önerildiğine dikkat çeken İpek, şunları söyledi:

“Her gün düzenli olarak bir kâse kadar yağsız ve tuzsuz p’atlamış mısır tüketilebilir. Abur cubur ve yağlı atıştırmalıkların tüketilmesi kilo vermeyi zorlaştırır. Aksine kilo alınmasına neden olabilir. Bu atıştırmalık yerine de öğün aralarında p’atlamış mısır tüketilebilir. Çocuklarımızın beslenme çantalarında da ara öğün olarak p’atlamış mısıra yer verilebilir çünkü sağlıklı ve düşük kalorilidir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.