Kategoriler
Genel

BAKIN NELER DEĞİŞECEK..

Son dakika.. Ehliyet alacaklar dikkat almadıysanız derhal alın fiyatlar inanılmaz seviyelere geliyor. 2022 yılındaki enflasyon sayılarına karşın ehliyet kursu tutarlarında değişiklik yapılmadığını belirten Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, artan maliyetler dolayısı ile 2023 yılında ‘B derslikı’ ehliyeti fiyatlarının ülke genelinde 6 bin lira ve üzeri seviyelerine çıkabileceğini duyurdu.

6 BİN TL’YE ÇIKMA İHTİMALİ VAR
Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği, 2022 yılı ve 2023 yılındaki değişiklikler için masaya oturdu. 2022 senesinde yüzde 80’lere çıkan enflasyona karşın yeterlik kursu tutarlarında değişim yapılmadığına dikkat çeken dernek, 2023 senesinde ‘B derslikı’ ehliyet fiyatlarının artan maliyetlerle birlikte 6 bin lira seviyelerine çıkma ihtimali olduğuna değinerek yurttaşları uyardı.

ZAM YAPMAYIP KENDİMİZİ ZORLUYORUZ”
Fiyat artışı öncesinde ehliyet alacak vatandaşları kurslara kayıt olmaya çağrı eden Sakarya Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkanı Dursun Aydın, “Yılbaşından bu yana özellikle akaryakıta, lastik ile araç tutarlarına, araç parçası ve işçiliklere onlarca kere, asgari ücrete iki kere zam geldi. Özellikle enflasyonun yüzde 80’lere çıktığı bu sıkıntılı şartlarda zam yapmayıp kendimizi zorlayarak vatandaşlarımızı korumaktayız.

Fakat ayakta durabilmemiz ve hizmetimize devam edebilmemiz için yılsonu itibariyle ‘B sınıfı’ yeterlik fiyatlarının tüm Türkiye’de ve dolayısıyla şehrimizde ortalama 6 bin lira ve üzeri seviyelere çıkacağı beklentisindeyiz. Yurttaşlarımızı yeni yıl öncesi yeterlik ve harçlara gelmesi beklenen ciddi artışlardan önce, ehliyetleri için süre kaybetmeden sürücü kurslarına kayıt yapmış oldurmaları mevzusunda hassasiyetle bilgilendiriyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir