Kategoriler
Genel

BAKIN SEBEBİ NE

İmparator İbrahim Tatlıses’in zor günleri! 120 milyon TL borcu çıktı, tüm mal varlığına haciz kondu! İbrahim Tatlıses’in adı son zamanlarda Ahmet Tatlı ile yaşadığı çekişmeyle anılıyor. Şimdi de ortaya çıkan iddia herkesi şok etti. Kebap salonlarının ve şirketlerinin, doğalgaz ve elektrik borçlarını ödemediği, devlete 120 milyon TL borcu olduğu söylenen İbrahim Tatlıses’in başı dertte.

İbrahim Tatlıses’in adı son zamanlarda Ahmet Tatlı ile yaşadığı çekişmeyle anılıyor. Şimdi de ortaya çıkan iddia herkesi şok etti. Kebap salonlarının ve şirketlerinin, doğalgaz ve elektrik borçlarını ödemediği, devlete 120 milyon TL borcu olduğu söylenen İbrahim Tatlıses’in başı dertte. Öte yandan da eski dostu Şivan Perwer’ de borcu olduğu ve Perwer’in, Tatlıses’i icraya verdiği iddia edildi.

Milyonlarca lira vergi borcu

İbrahim Tatlıses’in Şivan Perwer’e borcu olduğunu ve Perwer’in İbrahim Tatlıses’i icraya verdiği iddia edildi. Ahmet Tatlı “Akli melekeleri yerinde değil” diyerek babası İbrahim Tatlıses’in mallarına şerh koydurmuştu. Tatlıses ise oğluna konserinde üstü kapalı olarak, “Bana aklı dengesi yerinde değil diyorlar. Aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?” sözleri ile cevap vermişti. Bu gelişmenin ardından ise Tatlıses’in tüm taşınır ve taşınmaz varlıklarının üzerinde hacizler olduğu ve milyonlarca lira vergi borcu olduğu iddia edilmişti.

Şivan Perwer, İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ise İbrahim Tatlıses’in mal varlıkları ile ilgili haciz belgelerini yayınladı. Ayrıca Onur Akay, İbrahim Tatlıses’in Şivan Perwer’e borcu olduğunu ve Perwer’in Tatlıses’i icraya verdiğini duyurdu.Akay, “Birçok alanda yatırımı olan ve çoğunda büyük zararlar eden İbrahim Tatlıses’in ayrıca şirketlerinin, kebap salonlarının elektrik, doğalgaza da borçları bulunuyor. Yani devlete 120 milyon TL borcu olduğunu öğrendim. Bu borçları yüzünden tüm mal varlıklarına haciz konulan Tatlıses’in, Kürt kökenli sanatçı Şivan Perwer’le de mahkemelik olduğunu da öğrendim. Perwer, 2014 yılında İbrahim Tatlıses’e karşı açtığı telif davasını kazanmış. Ancak telif davasını kazanmasına rağmen Perwer’e, İbrahim Bey tarafından hiç bir ödeme yapılmamış. Bunun üzerine de Şivan Perwer’in avukatları da İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş.” açıklamalarında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.