Kategoriler
Genel

BAKIN SEBEBİ NE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin milletvekili İbrahim Halil Oral’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin yorumundan dolayı CHP liderinden özür diledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral’ın, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası Cumhurbaşkanı adaylığını değerlendirirken kullandığı ifadeler hakkında konuştu.

Sakarya’da vatandaşlara seslenen İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Alevilik üzerinden yapılan her türlü tarifi şiddetle reddediyorum. Sayın Kılıçdaroğlu başta olmak üzere üzülen her bir kardeşimden İYİ Parti Genel Başkanı olarak özür diliyorum.” dedi.

İBRAHİM HALİL ORAL NE DEMİŞTİ?

İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, “Alevi olması benim açımdan bir engel değil, çünkü ben tanıyorum, ilkelerini biliyorum. Ancak siyasette maksat kazanmaktır. Türkiye’deki genel objektif açısından baktığımda bir çekince görürüm. Türkiye’nin yüzde 65’i yüzde 70’i muhafazakar profil çiziyorsa, ona hitap edebilen, farklı bir isimle çıkılır. Türk toplumu açısından, yani sünni diyebileceğimiz daha müslüman kesim tarafından bu bir endişedir. Bu bir oy verilmemesi gereken bir problemdir. Bu açıdan bakılabilir. Ama alevi olduğu için Kılıçdaroğlu’nun (aday) yapılmaması, bence bir engel değil.” diye konuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir