Kategoriler
Genel

Bakın sebebi neymiş…

Aile fotoğrafları tüm üyelerin birbirleri ile olan bağlarını ne kadar sevdiklerini kaydetmek için harika bir yöntem bu da sıradan bir aile fotoğrafı gibi görünüyordu… Herkesin tahmin ettiği gibi Susan ve John üniversiteden sonra dünya evine girdiler. Beraber güzel bir hayatları vardı: harika birer kariyer, güzel bir ev ve iki dünya tatlısı çocuk. Susan’ın bilmediği bunların John için yeterli olmadığıydı.
Fotoğraf Çekimini Ayarlamak Susan çok mutluydu ve hayatının gidişatından da çok memnundu. Her şey yolunda gidiyordu, her günü mutlu geçiyordu. Bu dönemi ölümsüzleştirmek lazımdı. Yıllar sonra dönüp baktığında hatırlamak istediği zaman buydu.
Bu nedenle ailesiyle bir fotoğraf çekimi ayarlamaya karar verdi. Aile arkadaşları olan bir fotoğrafçıyla iletişime geçti. Arkadaşı hemen kendisine dönüş yaptı ve çekimi sonraki gün gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Aile Fotoğrafı Günü
Fotoğraf çekimi güneşli harika bir sonbahar gününde gerçekleşti. Yapraklar rengarenkti. Hava onları hayal kırıklığına uğratmamıştı. Her şey mükemmel görünüyordu. Ancak John biraz gergin gibiydi, yerinde duramıyordu. Susan John’un garip davrandığının farkındaydı ancak üzerinde çok durmadı. John’un kamera karşısında gerildiğini biliyordu. Fotoğrafçı geldiğinde John’un solgunlaştığını fark etti. John’un Rahatsızlığı Fotoğrafçı geldiğinde tüm aileyle selamlaştı. Susan ve John’u birkaç defa ziyaret etmişti ve herkes onunla iyi anlaşıyordu. Kamerası karşısında rahatlamaları kolay oldu. Ancak John öncekinden de gergin görünüyordu. Gülümsemesi bir garip ve gergindi. John taşıdığı sırrın ağırlığını içinde hissediyordu. Bilmediği şey sırrının kamerada apaçık göründüğüydü.


Bitti!
John son birkaç fotoğrafta gerginliğini üzerinden atmayı başardı. Bu nedenle Susan da baştaki davranışlarının üzerinde çok durmadı. Sadece kamera karşısında rahatlamak için biraz zamana ihtiyacı olduğunu düşündü Susan tüm ailesinin çekim sırasında eğlendiğini düşünüyordu ve hayatlarındaki bu harika yılı kutlamaya karar verdiğine seviniyordu. Harika bir ailesi vardı, kariyerinde çok iyi bir yerdeydi ve çok güzel bir evi vardı. Fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyordu! Fotoğraflar Geldi Fotoğrafçı çektiği fotoğrafları çekimden hemen sonraki güN Susan’ın mail adresine gönderdi. Aile arkadaşları bu kadar hızlı olduğu için minnettardı. Eve gidip fotoğraflara bakmayı sabırsızlıkla bekliyordu
Susan eve gider gitmez bilgisayarını açtı ve maillerine baktı. Yüzünde bir gülümsemeyle aile fotoğraflarını birer birer inceledi. Fotoğrafçı harika bir iş çıkartmıştı!

Duvardaki Aile Fotoğrafları
Susan fotoğrafları sırasıyla incelerken gülümsemeye devam etti. Çocukları her bir fotoğrafta çok tatlı çıkmışlardı. Sonbahar renkleri harika görünüyordu! Fotoğraf çekimi için gerçekten de harika bir gün seçmişlerdi. Bastırıp çerçeveletmek istediği fotoğrafları not almaya başladı. Onları duvarda, herkesin görebileceği bir yerde hayal edebiliyordu. Kış geldiğinde aile ve arkadaşların göndermek için kart olarak bu fotoğraflardan birini bile kullanabilirdi.
Bir Fotoğraf Dikkatini Çekti Tüm ailenin bir arada durduğu ilk fotoğraf Susan’ın dikkatini çekti. John’un ne kadar gergin olduğu yüzünden belliydi. Çok rahatsız ve garip duruyordu. Sanki ailesiyle değil yabancılarla fotoğraf çektiriyor gibiydi.
Susan fotoğraf çekilen günü düşündü ve John’u rahatsız eden şeyin ne olduğunu merak etti. Neden o kadar soğuk davranıyordu? O anda fotoğrafta bir şey gözüne takıldı. Kocasının eline yakınlaşmaya başladı. Şüpheleri Doğrulandı Kocasının eline yakınlaştığında gördüğü şey kalbinin sıkışmasına neden oldu. Kocasının elindeki yüzük evlilik yüzükleri değildi. John çocukluk arkadaşının yüzüğünü takıyordu. Gözlerine inanamıyordu, John başkasına aşıktı.
Susan bilgisayarını kapattı ve yeni bilgileri sindirmeye çalıştı. Bir süre yerinden kalkamadı. Şimdi her şey daha da açıklık kazanıyordu.


Yüzük
Susan ilk önce kafasından geçenlerden kurtulmaya çalıştı. John onu seviyordu. Bunu biliyordu. Bunu hissedebiliyordu. Ama John başka neden kendi evlilik yüzüğü yerine bir başkasının yüzüğünü taksındı ki? Ne kadardır bu yüzüğü takıyordu?
Susan kendi yüzüğüne baktı. Her şey bir yalan mıydı? Kendi mutluluğu onu her şeyin bir kandırmaca olduğunu göremeyecek kadar mı köreltmişti? John ondan ne saklıyordu?
Yüzleşme Susan kocasıyla taktığı yüzük konusunda yüzleşmeye karar verdi. Komşulardan birine çocukları bir süre misafir edip edemeyeceğini sordu. Konuşmanın gerginleşmesi durumunda çocukları evde istemiyordu.
John işten döndüğünde ev sessizdi. Susan onu oturma odasında bekliyordu. Çocukların evde olmadıklarını görünce derin bir iç çekti. Karısının her şeyi çözdüğünü anladı.
İtiraf
John her şeyi itiraf etmeye başladı. Görünen o ki uzun bir süredir cinsel eğilimi ile sıkıntılar yaşıyordu. Cinsel eğilimine rağmen ailesini sevdiği için karısına bu konuda bir şey söylememişti.
Susan şok oldu ancak şaşırmamıştı. John’un cinsel eğilimi konusunda şüpheleri vardı. Hatta daha önce kocasının liseden erkek bir çocukluk arkadaşına aşık olduğunu düşünmüştü. Ancak John’un itirafları bu kadarla da kalmadı.


Gizli İlişki
John, Susan’dan gizli bir şekilde bir başkasıyla ilişki yaşıyordu. İlişki yaşadığı kişi fotoğrafçı arkadaşlarıydı! Hani şu tüm ailenin sevdiği arkadaş!
Susan duyduklarına inanamıyordu. John’un fotoğrafçı geldiğinde ne kadar gerildiğini hatırladı. İlk başta birbirlerine attıkları bakışlar aklına geldi. Duyduklarına inanamıyordu. Hayatı düşündüğü kadar da mükemmel değildi!

Kalp Kırıklığı
Susan aile fotoğraflarını hayatında her şeyin mükemmel gittiği bir dönemi belgelemek için çekilmek istemişti. Ailesinin en iyi durumda olduğunu düşündüğü bir anı. Sevgi ile dolu ve mutlu olduğu bir anı.
Ancak mutluluğunu kaydetmek istediği fotoğraf çekimi en büyük korkusunun gerçek olmasına neden olan fotoğraf çekimi olmuştu. John bir başkasına aşıktı. John onu aldatmıştı. John düşündüğü gibi mükemmel bir koca değildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir