Kategoriler
Genel

BASA BASA UYARDI !

Canan Karatay üzerine basa basa uyardı! “Beyni bitiriyor, evlerinizden kesinlikle uzak tutun”
Ünlü doktor Canan Karatay ebeveynleri uyararak mühim açıklamalarda bulundu. Ev hijyenikliği ile ilgili natural temizlik ürünlerinin kullanılması gerekliliğini bildiren Canan Karatay beyine verdiği zar’ara ilgi çekti. İşte ünlü doktorun ilgi çeken uyarıları…


Prof. Dr. Canan Karatay ilgi çeken açıklamalarına bir yenisini daha ekledi. Ünlü doktor, çocukların beyin gelişimi amacıyla annelere uyarılarda bulunarak, onların hangi gıdaları tüketmeleri gerekliliğini açıkladı. Canan Karatay, ‘Evlerinizden uzak tutun’ diyerek bakın hangi hususta uyarılarda bulundu.


CANAN KARATAY’DAN ÖNEMLİ UYARI Prof. Dr. Canan Karatay, çocukların beyin fonksiyonlarına tesir eden temizlik ürünleri ile ilgili anneleri uyardı. Karatay, “Çocukların hafızası amacıyla beslenme mühim ama hayat da mühim. Eğer evde hassas anneler deterjan, dezenfektan ve çamaşır suyu kullanıyorlarsa bitti. Beyni bozuyor. Beslenme amacıyla çocukların sevdiği gıdalar tüketilmeli, çocukları zor’lamamaya ilgi edilmelidir.” dedi.
“Piaget, “Her bir çocuk filozoftur.” der. Bırakın kendileri filozofluğunu yapsınlar.” diyen Canan Karatay, “Anne babalar çocukları “İlla bunu ye” diye zorlamayın. Çocukların beyninin gelişmesi amacıyla tabi ki oynamaları lazım. Sokakta oynayacaklar, dağlara taşlara tırmanacaklar, çamura batacaklar, yüzecekler… Elinden tutup AVM’ye götürerek beyin gelişmez.” dedi.


BEYİN GELİŞİMİ İÇİN BU BESİNLERİ ÖNERDİ Canan Karatay ayrıca, çocukların beyin gelişimine katkı sağlayacak gıdaları de açıkladı. Karatay, “Ne yersen ye ama natural yemek çok mühim. Çocuklar amacıyla yumurta, iyot, D vitamini, Balık yağı çok mühim. Çocukken bize balık yağı içirirlerdi.” dedi.


TEMİZLİK İÇİN BUNLARI KULLANIN Karatay, hassas annelere temizlik yapar iken kullanabilecekleri natural ürünleri de tavsiye ederek “Temizlikte sirke ya da natural temizlik ürünleri kullanın. Ben çamaşırlarımı sodyum karbonatla yıkıyorum. Bulaşık makinem yok benim. Bulaşıklarımı elimde yıkıyorum, zeytinyağlı sabunla. Tanrı 10 parmak vermiş.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir