Kategoriler
Genel

BAŞKAN ERDOĞAN

Başkan Erdoğan uyardı: Milletin aşına, ekmeğine göz dikenlere a’cımayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, besin fiyatlarındaki artışa yönelik alınan önlemlere dair ‘Fiyatlar konusu ile ilgili vic’dansızlık yaparak milletin aşına, ekmeğine, geçimine göz dikenlere acımayacağız.’ ifadelerini kullandı.


Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nden canlı bağlantıyla katıldığı Malatya Çevre Yolu 1. Kısım Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, sözlerine ramazanın Türkiye’ye, millete ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dileyerek başladı.

Erdoğan, “Rabb’imden bu kutsal günlerin, yaşam sürdüğümüz sıkıntıların bitmesine, bölgemizin dört bir yanısıra süren çatışmaların sulhla neticelenmesine, mazlumların ve mağdurların kurtuluşuna vesile olmasını niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bugün Selçuklu’nun, Osmanlı’nın yadigarı, Cumhuriyet’in göz bebeği Malatya’yı güzelliğine yakışır yeni bir esere daha kavuşturmanın heyecanı ve mutluluğu içersinde olduklarını bildiren Erdoğan, Tarihi Kral Yolu ve İpek Yolu güzergahlarında tespit edilen Malatya’nın bugün de kara, hava ve demir yolu ağlarıyla bölgesinin ekonomik ve sosyal merkezi konumunda olduğunu anlattı.
Erdoğan, tarımdan ticarete, sanayiden turizme kadar pek çok alanda ilerlemeye devam eden Malatya’yı hed’eflerine makul altyapıya kavuşturmak amacıyla yatırımları kesintisiz sürdürdüklerini aktararak, ramazanın ilk gününün bereketiyle açılışını yapacakları Malatya Çevre Yolu’nun da bu yatırımlardan biri olduğunu dile getirdi.

Malatya büyüdükçe, geliştikçe, vasıta adedi çoğaldıkça merkezle bağlantılı istikametlerdeki trafik yoğunluğunun da arttığına işaret eden Erdoğan, şu verileri paylaştı:

“İlk alanının açılışını yapacağımız Malatya Çevre Yolu Projesi’yle işte bu güzergahtaki trafiği rahatlatıyor, şehrin yaşam niteliğini yükseltiyoruz. Bağlantı yolu ile beraber 53,5 kilometre uzunluğa sahip etraf yolumuzun üstünde 12 kavşak köprüsü, 5 alt geçit, 3 demir yolu köprüsü, 4 hidrolik köprü yer alıyor. Gölbaşı ayrımından başlayıp, Pütürge kavşağına kadar uzanan bu yolun açılışını yapacağımız ilk alanı 26 kilometrelik bölümden oluşuyor. Bu yolla, kent merkezindeki trafiği rahatlatarak vakitten senede 89 milyon lira, akaryakıttan 97 milyon lira tasarruf sağlayacak, ilaveten karbon salınımını 19 bin tonun üstünde azaltacağız. Toplam yatırım bedeli 1 milyar 128 milyon lira olan projenin açılışını yapacağımız alanı aşağı yukarı 400 milyon liralık harcamayla tamamlanmıştır.”

Malatya’nın ulaşımda emrine yayılan bu olanağı en iyi şekilde değerlendirerek, her alanda Türkiye’ye sağladıkları katma sayısal değeri artıracağına inandığını altını çizen Erdoğan, etraf yolunun şehre ve ülkeye hayırlı olmasını diledi. Erdoğan, projenin yapımında emeği geçtiğimiz bakanlığı, kurumları, yüklenici firmaları, mühendisinden işçisine herkesi kutlama etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir