Kategoriler
Genel

BEKLENMEDİK ADIM

İsmail Küçükkaya, yeni yayın dönemi öncesi Fox TV’den Halk TV’ye transfer oldu. Deneyimli gazetecinin Fox ekranlarında sunduğu Çalar Saat programını yeni yayın döneminde kimin sunacağı belli oldu. Yeni yayın dönemi öncesi televizyon kanallarındaki hareketlilik sürüyor. Son olarak İsmail Küçükkaya, 10 yıl boyunca sabah haberlerini sunduğu Fox TV’den ayrılarak, Halk TV’ye transfer oldu. Küçükkaya’nın transfer haberini başta isim vermeden duyuran Halk TV’nin patronu Cafer Mahiroğlu “Halkın kanalı Halk TV’de koca yürekli bir adam daha artık bize yarenlik edecek” ifadelerini kullanmıştı. Mahiroğlu bir sonraki paylaşımında ise, ismini vermediği kişinin İsmail Küçükkaya olduğunu belirtti. Sevgili Halk TV izleyicileri, az önce isim vermeden Halk TV’de yeni başlayacak bir arkadaş için tweet attım” diyen Mahiroğlu, “Biraz gizem olsun istedim ama gizem galiba bana göre değil. Hoşgeldin İsmail Küçükkaya” sözleriyle ünlü gazetecinin Halk TV kadrosuna katıldığını açıkladı.

Küçükkaya, Halk TV’ye transferinin ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Fox TV’den ayrılık sürecini şu sözlerle anlatmıştı: 9 yıldır mutluluk, huzur ve gururla görev yaptığım FOX TV’den dün itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Kanal yönetimi bu kararımı anlayışla karşıladı. Anlaşarak ayrıldık. 12 Eylül itibariyle Halk TV’de göreve başlıyorum. Haftanın 5 günü 3’er saat sabah haberlerinde olacağım. Cuma akşamları da bir program hazırlayıp sunacağım. Bütün bu süreçte tam bir uyum ve huzurla çalıştığımız FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni, yakın arkadaşım ve meslektaşım Doğan Şentürk’e, desteğini daima hissettiğim FOX/ Disney Grubu CEO’su Cenk Soner’e, kanal yönetimine ve tüm FOX çalışanlarına içtenlikle teşekkür ederim”

Küçükkaya, paylaşımının devamında FOX TV’deki görüşmelerinin ayrıntılarını da verdi. FOX TV’deki 10. Yılında tekrara düşmekten endişelendiğini belirten Küçükkaya, Cafer Mahiroğlu’nun kararlı ve istekli oluşundan dolayı Halk TV’nin teklifini kabul ettiğini söyledi. Küçükkaya’nın paylaşımının devamı şöyle; Çok sorulduğu için şunu da açıklamalıyım: FOX yönetimi; başta GYY Doğan Şentürk olmak üzere hepsi kanalda kalmam için muazzam çaba gösterdi. CEO Cenk Soner sürece aktif dahil oldu. 4/5 gün çok yoğun görüşmeler yaptık. Kalmam için ellerinden geleni yaptılar. Ama olmadı, kalamadım Medyaradar’ın özel haberine göre; Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, sabah haberlerini İlker Karagöz’e emanet etti.

İlker Karagöz, Fox TV’de hafta sonları yayınlanan Çalar Saat programının sunuculuğunu yapıyordu. Karagöz’ün sunacağı programın adı İlker Karagöz ile Çalar Saat olacak. Öte yandan her yeni yayın döneminde olduğu gibi, Karagöz’ün programdaki ilk konuğu Fox Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk olacak.,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir