Kategoriler
Genel

BELGELİ ÇIKARMA !

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan N’ATO’ya belgeli çıkarma!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ay sonucunda yapılacak N’ATO Zirvesi’ne iki mühim başlıkla gidecek. İsveç ve Finlandiya’nın ter’öre desteği, Yunanistan’ın adalardaki ihlalleri de dosyada olacak.


Türkiye, küresel meselelerde uyguladığı adil ve den’geli dış politikası ile dünya gündeminde ana aktör durumuna geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ay sonucunda İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleştirilecek N’ATO Liderler Zirvesi’nde Türkiye’nin tezlerini özel belge ve dosyalarla meydana koyacak.

İsveç ve Finlandiya’nın ter’ör teşkilatı P’KK/Y’PG/P’YD’ye verilen sil’ahlar ile finansal ve siyasi destek kanıtlarıyla bir kez daha meydana konulacak, bu hasmane tutum sürerken ‘müt’tefiklik’ teması kurulamayacağı ifade edilecek.

Son olarak Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki ope’rasyonlar esnasında İsveç yapımı 200-1000 metre men’zilli 84 kalibrelik AT-4 tan’ksavar sil’ahları ele geçirildi. Tan’ksavarların seri numaraları kaydedildi ve fotoğrafları çekildi.

Öte yandan Yunanistan’ın uluslararası hukuku alenen ihlal etmesi nedeniyle Ege’de gerginliği tırmandırması da kritik N’ATO zirvesinde masada olacak.

(1947) Paris ve (1923) Lozan Anlaşmalarının ‘esastan ihlali’ manasına gelen gayriaskeri statüdeki adaların sil’ahlandırılması ve Sav’unma Bakan Yardımcısı düzeyindeki tahrik edici ziyaretler de Türkiye yönünden kayıt altına alındı. Atina’nın reddettiği gerçekler de müt’tefiklere belgeleriyle gösterilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir