Kategoriler
Genel

beyazlığı alan bitki

Genetik faktörler ve yaşlılığın yanı sıra, hormon dengesizliği, kötü beslenme, hipertirodizm, besin eksikliği ve bazı kimyasallar saç tellerinin beyazlamasına neden olur. Özellikle erken dönemde ortaya çıkan beyazlar oldukca can bunaltandır. Evde uygulayabileceğiniz bu naturel maske ile beyaz oluşumunu durdurabilirsiniz.

Gri saç yaşlanmanın bir parçası olsa da, onu çocuğunuzun kafasında görmek endişe verici olabilir. Genç yaşta gri saçlar genetik, kötü yaşam biçimı veya altta yatan bir tıbbi durumun göstergesi olabilir. Neyse ki, erken beyazlayan tüylerden kurtulmanın bazı organik yolları var.

Saçların ağarmasını önlüyor
Saçların beyazlamasını önlemek ve saç dökülmesine karşı cenkmak için B vitamini açısından varlıklı olan köri yaprakları, saç köklerindeki melaninin yenilenmesine yardımcı olarak saçların beyazlamasını önlemeye yardımcı olabilir.

Ek olarak, beta-keratin bakımından zenginliği saç dökülmesiyle başa çıkmanıza yardımcı olabilir. Bu kadar değil…
İçine ekleyeceğiniz birkaç araç-gereç ile yapacağınız saç maskesi yardımıyla beyaz saç probleminizi çözebilirsiniz. İşte saçlardaki beyazlarla savaşım etmenizi sağlayacak mucize biçimül. Hindistan cevizi yağı, nemlendirici özellikleriyle gri saçlardaki protein kaybını azaltmaya ve onu beslemeye yardımcı olur.

Öte yandan, limon suyu saç büyümesini hızlandırmaya yardımcı olabilir ve onlara parlaklık ve hacim katar. Hem gençlerin hem de yaşlıların ortak problemi haline gelen beyaz saçları, ev yapımı kolay malzemelerle doğal haline dönüştürün. Beyaz saçı doğal rengine çeviren ev yapımı maske
Köri yaprağı

Köri yaprağı yağı

Limon suyu

Hindistan cevizi yağı

 

Her yıkamada:
Bir bardak köri yaprağını bir bardak yağda siyahlaşana kadar kaynatarak başlayın. Soğutun, süzgeçten geçirin ve saklayın. Haftada iki-üç kez saçınıza masaj yapmak için kullanın. Haftada bir kere: 3 yemek kaşığı limon suyu, 10 damla köri yaprağı yağı ve bir kaşık hindistan cevizi yağını iyice karıştın. Saçınızın uzunluğuna bakılırsa oranları arttırın. Saçınıza sürüp masaj yapın. 1 saat sonrasında önce ılık suyla maskeyi akıtın, durulayıp şampuanlayın. Saç diplerinizin hindistan cevizi yağından arındığına kararlı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir