Kategoriler
Genel

BEYİN YAKTI

Kılıçdaroğlu’ndan beyin y’akan açıklama: SİHA’ları ilk ben destekledim
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türk SİHA’larını ilk destekleyen bireyin kendisi olduğunu ifade ederek beyin yakan açıklamalarda bulundu.

 

Kılıçdaroğlu sözlerinin devamında yerlilik seviyesi yüzde 20’lerden yüzde 80’e kadar ulaşan ve 2021 senesinde dışsatım rekoru kıran sav”unma sanayinin, hükümet yönünden batırıldığını iddia etti.

 


HaberTürk’ten Nihal Bengisu Karaca’ya konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk SİHA’larını ilk destekleyen bireyin kendisi olduğunu iddia ederek “Ben o SİHA’ların yapıldığı fabrikayı Erdoğan’dan evvel gezmiş biriyim” ifadelerini kullandı.

Türk sav’unma ve havacılık sanayisi, 3 milyar 224 milyon 786 bin dolarla, 2021 senesini dışsatım rekoru kırarak kapatmıştı. Ayrıca, tasarlanan araç, ekipman ve alt sistemlerle Türkiye’nin dışa bağımlılığı azaltılarak yerlilik seviyesi yüzde 80’ler seviyesina çıktı.

Kılıçdaroğlu, bu bilgilere karşın sav’unma sanayinin battığını ileri sürdü ve “SİHA’ları ilk destekleyen benim, sav’unma sanayini batıran ise hükümet” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir