Kategoriler
Genel

bilmiyor

MUCİZENİN ADI: DUT YAPRAĞI. Sütten 25 kat fazla kalsiyum, ıspanaktan 10 kat fazla demir içerir. Şeker sorununa gösterdiği fayda akıl almaz derecededir.! Ba’kın hangi rahatsızlığa iyi geliyor !

Dut Yaprağı Faydaları Dut meyvesi içeriğindeki vitaminler ile sağlıklı bir besindir. Bunun yanı sıra dut yaprağı da tam bir şifa deposudur. Dut yaprağı hem mineral hem de vitamin içerir.
Dut yaprağının toplanma dönemi mayıs ve ağustos aylarına yapılmalı ve kurutulmalıdır. Kurutulma işlemi tamamlanan dut yaprakları yıl boyunca çay olarak tüketilebilir. İşte dut yaprağının faydaları: Dut yaprağı çayının ateş düşürmede etkili olduğu bilinmektedir. Ödem attırıcı bir çaydır. Bunun yanı sıra idrar sökücü bir çaydır. Sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.

Şekeri dengeler. Böylelikle şeker hastası olan kişilerin düzenli bir şekilde dut yaprağı çayı tüketmesi önerilir. Dut yaprağını alıç çiçekleri ile kaynatabilirsiniz. Bu iki bitki birlikte kullanıldığında kalp sağlığını korur. Ancak kalp hastalarının bu içeceği tüketirken doktora başvurması da önerilir. Dut yaprağı çayı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Böylelikle gribal enfeksiyonlara karşı vücuda ekstra direnç verir. Enfeksiyonların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Karaciğeri temizler. Serbest radikalleri vücuttan hızlıca atmaya yardımcı olur. Bu da kanser hücrelerinin yayılmasını engeller. Cilt hastalıklarına da iyi gelir. Özellikle sivilce ve egzama gibi rahatsızlıklarda iyileştirici özelliği bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir